Rautatea se mosteneste genetic?

Aici puteti discuta tot ceea ce doriti fara ca ceea ce este off topic sa fie sters. Singura regula impusa: atentie la limbaj.
vyruss

Rautatea se mosteneste genetic?

Post by vyruss »

Se intreba electricutza de pe forum...
Cineva de la chimie-biologie pe aici pe forum sa ii raspunda la saracutza filoloaga... asteptam raspunsuri despre genetica si modelarea atomilor in genele umane de se transmit din .... in .....?
User avatar
bismarck
Posts: 137
Joined: 13 Oct 2005 09:42
Clasa: Vizitator
Contact:

Post by bismarck »

Eu nu am intels ce vrei sa zici. De raspuns......dupa cum ai zis si tu mai bine lasam pe cineva de la bio sa-ti raspunda( dar eu nu prea cred ca sunt oameni de la chimie-biologie pe aici )
User avatar
dustangel
Posts: 171
Joined: 08 Dec 2005 20:39
Clasa: Vizitator
Location: in iadul de langa cish
Contact:

Post by dustangel »

nus de la chimie biologie dar ma simt in stare...
rautatea este o parte a caracterului pe care toti o avem dar care se activeaza genetic knd intalneste o alta gena k si ea(nu mai stiu sati zic care din cromozomi socupa de aceasta caracteristica)...dar in mare parte este legata putin si de genetica rautatea
breath with arms wide open one more time
User avatar
electric_evelyn
Posts: 52
Joined: 16 Mar 2006 11:07
Clasa: Vizitator
Location: Orastie

Post by electric_evelyn »

mai eu nu stiu dak v-ati prins sau nu de unde vine nick meu,k sa nu mai ziceti k-s ''electrizata'' va zic k vine d la muzica p kare o ascult...
Winners don't quit, quitters don't win.
User avatar
electric_evelyn
Posts: 52
Joined: 16 Mar 2006 11:07
Clasa: Vizitator
Location: Orastie

Post by electric_evelyn »

intr-un fel sa stiti k depinde si d educatie, de mediul in care cresti...dak esti depresiv sau nu...dak ai ganduri sinucigase sau nu....in conditiile astea poti deveni 'rau' din dorinta de a te razbuna pe toti cei kare in opinia ta ti-au fakut rau...
Winners don't quit, quitters don't win.
User avatar
dustangel
Posts: 171
Joined: 08 Dec 2005 20:39
Clasa: Vizitator
Location: in iadul de langa cish
Contact:

Post by dustangel »

dak ai ganduri sinucigase sau esti depresiv sa stii k nu omori pe nimeni...asa k nu mai debita tampenii si pune mana p o carte de psihologie
breath with arms wide open one more time
PanteraRoz

Post by PanteraRoz »

Tot am spus si eu ca nu cred in OZN-uri dar vad din ce in ce tot apar :lol:
User avatar
electric_evelyn
Posts: 52
Joined: 16 Mar 2006 11:07
Clasa: Vizitator
Location: Orastie

Post by electric_evelyn »

hai serios, chiar credeti ca cel care e exclus pe motive de tocilar, manelist sau altceva nu are tendinte de razbunare? nici macar un pic?
Winners don't quit, quitters don't win.
User avatar
dustangel
Posts: 171
Joined: 08 Dec 2005 20:39
Clasa: Vizitator
Location: in iadul de langa cish
Contact:

Post by dustangel »

manelistii sunt din neam doritori de batai si cutzitari
tocilarii nu se vor razbuna ptr k simt prea multa nevoie de razbunare si stiu k vor ajunge sa faca ceva grav(dak tu crezi k s vor razbuna atunci teai uitat prea mult la NERDS)

in mare parte iti zic k razbunarea e arma prostului...iar cel c vrea sa ii faca un rau celui ce il jigneste sau il exclude ii va intoarce obrazul sa mai dea o data...asta doar mai rau decat dak teai razbuna pe idiotul in culpa
breath with arms wide open one more time
PanteraRoz

Post by PanteraRoz »

electric_evelyn wrote:hai serios, chiar credeti ca cel care e exclus pe motive de tocilar, manelist sau altceva nu are tendinte de razbunare? nici macar un pic?
Hai sa-ti dau un puzzle sa-l faci si o intrebare:
1. im-, igus, alup, as ..... succes
2. cand ai sa te opresti
User avatar
dustangel
Posts: 171
Joined: 08 Dec 2005 20:39
Clasa: Vizitator
Location: in iadul de langa cish
Contact:

Post by dustangel »

pantera pot sai scriu eu rezolvarea la puzzle k nu sunt sigura k este destul de mare sa o dezlege
breath with arms wide open one more time
PanteraRoz

Post by PanteraRoz »

dustangel wrote:pantera pot sai scriu eu rezolvarea la puzzle k nu sunt sigura k este destul de mare sa o dezlege
nu nu, las-o pe ea ca doara e mare si se descurca. :roll:
vyruss

Post by vyruss »

macar are buletin?:)
marinmeister

Post by marinmeister »

Pai oricum puzzle-ul ala e rezolvabil de la 3+ =))
alexandru

Post by alexandru »

nu cred ca rautatea se mosteneste genetic. Depinde de mediul in care creste copilul. Daca vede tot timpul cearta, bataie etc...rezultatele sunt oarecum previzibile
Post Reply