Filme preferate?!

Aici puteti discuta tot ceea ce doriti fara ca ceea ce este off topic sa fie sters. Singura regula impusa: atentie la limbaj.
User avatar
peanut
Posts: 6
Joined: 14 Mar 2006 15:21

Filme preferate?!

Post by peanut »

Aveti vreun film preferat?! Mie mi-a placut Adaptation ( http://imdb.com/title/tt0268126/ ). Are nota relativ mare pe imdb, tinand cont de faptul ca Nasul cu vreo 9.10 e cea mai mare... L-a vazut careva?! Pareri?!
User avatar
L0stS0ul
Posts: 110
Joined: 14 Jan 2005 23:38
Clasa: Vizitator
Location: somewhere...lost in the fog...
Contact:

Post by L0stS0ul »

filmul ala e la mine de mult timp. stii, nu? si nu am avut cand sa ma uit la el...film frumos? am iubit nasul si vorbesc de prima parte.sunt multe filme care mi-au placut, dar as fi absurda sa incerc sa le spun pe toate. oricum, spun ce-mi amintesc : numele trandafirului, copiii porumbului, exorcistul, cruel intentions, si mai sunt multe. dau un edit cand imi mai amintesc.
"don`t make somebody a priority, when they only make you an option..."
marinmeister

Post by marinmeister »

Un film fain e PI e super tare.... chit ca e cu evrei =)) :P
User avatar
peanut
Posts: 6
Joined: 14 Mar 2006 15:21

Post by peanut »

Da... trebuie neaparat sa-l vezi, cel mai super film. Cat despre nasul, ai dreptate, cea mai mare nota o are primul film, ultimul avand-o pe cea mai mica...
Poate ca un film foarte bun aparut recent (cu evrei) e Everything Is Illuminated. ( http://imdb.com/title/tt0404030/ ). Are niste faze super. Trage a comedie (de undeva departe :)), desi nu prea e! :D
Vampire

Post by Vampire »

Mie sincer mi-a placut foarte mult Electra si catwoman :lol: ..zic ca sunt niste filme care ar trebui vazute :lol:
PanteraRoz

Post by PanteraRoz »

Seven swords
alexandru

Post by alexandru »

Transporter 1,2 8)
marinmeister

Post by marinmeister »

Highschool high mai vechi, dar e super fain....
User avatar
bismarck
Posts: 137
Joined: 13 Oct 2005 09:42
Clasa: Vizitator
Contact:

Post by bismarck »

Mie mi-a placut la nebunie "Queen of the Damned" :
mai vechi, dar e super fain....
Si lista poate continua, dar nu are rost sa le insir acum pe toate. Merita insa amintit si "Stigmata" - misto film.
User avatar
electric_evelyn
Posts: 52
Joined: 16 Mar 2006 11:07
Clasa: Vizitator
Location: Orastie

Post by electric_evelyn »

Va recomand Exorcistul varianta 1977(cred).Nu mai dormiti mult sau o sa dormiti cu becu aprins... :twisted:
Winners don't quit, quitters don't win.
User avatar
bismarck
Posts: 137
Joined: 13 Oct 2005 09:42
Clasa: Vizitator
Contact:

Post by bismarck »

Da, am auzit ca e misto filmul, dar nu am reusit sa fac rost de el.
Apropo daca il aveti (cei din CNAV) dati un pm si mai vb.
User avatar
dustangel
Posts: 171
Joined: 08 Dec 2005 20:39
Clasa: Vizitator
Location: in iadul de langa cish
Contact:

Post by dustangel »

bismarck wrote:Mie mi-a placut la nebunie "Queen of the Damned" :
mai vechi, dar e super fain....
Si lista poate continua, dar nu are rost sa le insir acum pe toate. Merita insa amintit si "Stigmata" - misto film.

super tari ambele filme


mie imi place mult eternal sunshine of the spotless mind,requiem for a dream,lords of the dogtown,a lot like love,dirty dancing 1 si 2,ice age 1 si 2,final destination 1 si 2 vreau sa vad si 3,highway psicho...si ffffffffff multe altele in genere filmele psihologice,muzicaluri cu influente latino americano cubaneze si comediile animate
breath with arms wide open one more time
vyruss

Post by vyruss »

alexandru wrote:Transporter 1,2 8)
The Transporter 2 e SF!
vyruss

Post by vyruss »

Dar de Morometii ce aveti de spus?
User avatar
bismarck
Posts: 137
Joined: 13 Oct 2005 09:42
Clasa: Vizitator
Contact:

Post by bismarck »

dustangel wrote:
super tari ambele filme

mie imi place mult eternal sunshine of the spotless mind,requiem for a dream,lords of the dogtown,a lot like love,dirty dancing 1 si 2,ice age 1 si 2,final destination 1 si 2 vreau sa vad si 3,highway psicho...si ffffffffff multe altele in genere filmele psihologice,muzicaluri cu influente latino americano cubaneze si comediile animate
Da, o lista misto:
Din pacate, Ice age 2, nici nu se compara cu 1, Seria Final Destination, mi-a plcut, merg pe aceiasi idee (daca ai vazut 1, aceleasi chestii se intampla si in 2, 3), dar e super filmul.(daca chiar ai nevoie da un pm si iti dau eu 3-ul, asta daca esti de la CNAV, sau din Orastie)
Post Reply