Stiti ce e iubirea?

Locul de intalnire al elevilor CNAV care pot discuta aici tot ce doresc dar fara a iesi din topic.
Just
Posts: 57
Joined: 19 May 2006 22:40
Clasa: Vizitator
Location: In propriul Regat
Contact:

Post by Just »

dustangel wrote:iubirea este o iluzie infinita...si care nu s sfarseste niciodata...

dupa studii indelungate am ajuns la o singura concluzie:"iubirea nu poate fi gasita decat prin implinirea sufletului,adik prin moarte"
cum poti sa spui asa ceva??? nu esti prea optimist/a ...nu astepti ca iubirea sa vina la tine , ci trebuie si cautata ..ca daca stam ca fraierii normal ca ajungem la concluzia ta "iubirea nu poate fi gasita decat prin implinirea sufletului,adik prin moarte" dupa studii indelungate zici? ai trait macar iubirea,fizic,emotional......Nu teoretic??
Decide whether or not the goal is worth the risks involved.If it is,stop worrying.
User avatar
dustangel
Posts: 171
Joined: 08 Dec 2005 20:39
Clasa: Vizitator
Location: in iadul de langa cish
Contact:

Post by dustangel »

da am trait iubirea si stiu foarte bine ce zic acolo
breath with arms wide open one more time
Just
Posts: 57
Joined: 19 May 2006 22:40
Clasa: Vizitator
Location: In propriul Regat
Contact:

Post by Just »

of of iubirea doare , dar sa nu facem o tragedie dintr.o poveste esuata(sau mai multe:P), ne spulberam din start sperantele la o una noua... si ar fi pacat,nu crezi?
Decide whether or not the goal is worth the risks involved.If it is,stop worrying.
User avatar
dustangel
Posts: 171
Joined: 08 Dec 2005 20:39
Clasa: Vizitator
Location: in iadul de langa cish
Contact:

Post by dustangel »

dar nu o spulber...asta e conceptia mea despre iubire...poti sa speri si sa o cauti toata viata dar dak nu o vei gasi pana la sfarsitul puterilor ai sa renunti repede sa o mai cauti si ai sa t resemnezi

nu stiu cat de credibil o sa fie c va spun eu acum...dar eu am o fantoma in baie de care pur si simplu sunt inadragostita...si chiar am vazuto...e un pusti de 18 ani...si d c sa nu cred k el a fost cel trimis mie dar care a murit prea devreme?
breath with arms wide open one more time
Just
Posts: 57
Joined: 19 May 2006 22:40
Clasa: Vizitator
Location: In propriul Regat
Contact:

Post by Just »

sa.ti zic o chestie, fantomele sunt spirite ale raului ,nu ale binelui,oricat de inofensive ar fi. gandeste.te D-zeu nu are grija de cei care mor?? hmm
Decide whether or not the goal is worth the risks involved.If it is,stop worrying.
User avatar
dustangel
Posts: 171
Joined: 08 Dec 2005 20:39
Clasa: Vizitator
Location: in iadul de langa cish
Contact:

Post by dustangel »

fiecare percepe cum doreste fiintele astea...eu ma simt bine in preajma lor
breath with arms wide open one more time
Just
Posts: 57
Joined: 19 May 2006 22:40
Clasa: Vizitator
Location: In propriul Regat
Contact:

Post by Just »

off topic (cu scuzele aferente) eu am discutat pe aceasta tema cu o persoana avizata in domeniu si m.a cam lamurit, sigur cu totii suntem atrasi de astefel de "spirite",dar ele nu apartin Binelui,deci sa inteleg ca te atrage partea intunecata....
on: iubirea e un ceva ce putem doar sa.l simtim la diferite nivele, depinde de gradul nostru emotional. in dragoste nu.mi place sa fiu o persoana rationala,desi uneori sunt nevoita ... :x
Decide whether or not the goal is worth the risks involved.If it is,stop worrying.
marinmeister

Post by marinmeister »

They lead u to the Dark Side so be careful young Jedi :lol: m-am distrat... scuze just, dar e haios...
Just
Posts: 57
Joined: 19 May 2006 22:40
Clasa: Vizitator
Location: In propriul Regat
Contact:

Post by Just »

off:(din nou, scuze)vb de domnisoara si nu vroiam sa sune atat de starwars. ..asta e ma bucur ca te.ai amuzat
Decide whether or not the goal is worth the risks involved.If it is,stop worrying.
marinmeister

Post by marinmeister »

poi vezi mei de aia iubesc eu forumu asta ca nu se supara nimeni :P nu am iesit... e despre iubire :D
User avatar
dustangel
Posts: 171
Joined: 08 Dec 2005 20:39
Clasa: Vizitator
Location: in iadul de langa cish
Contact:

Post by dustangel »

Just...sa stii k fiecare are dreptul sasi aleaga partea de care sa fie(a binelui sau cea intunecata) dupa tot ce i sa intamplat in viata...nu pot spune k sunt de partea intunecata dar sunt atrasa de ea


si in leg cu c ai zis tu...k esti rationala in dragoste sa stii k e mai bine decat sa faci tot felul de tampenii de care mai tarziu sati para rau
breath with arms wide open one more time
PanteraRoz

Post by PanteraRoz »

Ba marinmeister, trimite-i la Carpe Diem un msg privat si spune-i sa intre si aici la topic-ul asta sa se inginga si el. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Just
Posts: 57
Joined: 19 May 2006 22:40
Clasa: Vizitator
Location: In propriul Regat
Contact:

Post by Just »

dustangel am zis ca NU imi place sa fiu rationala !!!!! sunt o persoana care mai bine regreta ce a facut decat sa regrete ce nu a facut :P asta e
Decide whether or not the goal is worth the risks involved.If it is,stop worrying.
marinmeister

Post by marinmeister »

nu mai ca dupa aia ne impuie capu cu cate carti a scos el despre dragoste cand avea 7 ani :lol: :lol: :twisted: :twisted: :twisted: :lol: :lol:
User avatar
dustangel
Posts: 171
Joined: 08 Dec 2005 20:39
Clasa: Vizitator
Location: in iadul de langa cish
Contact:

Post by dustangel »

team inteles din prima Just


credeti in vorbele astea:"iubire a doar atunci knd e din ambele parti?"
breath with arms wide open one more time
Post Reply