ce parere aveti despre faza cu inchisul porti si etc....

Locul de intalnire al elevilor CNAV care pot discuta aici tot ce doresc dar fara a iesi din topic.
Ice_lips

Post by Ice_lips »

Kestia cu inchisul portilor n`o sa tzina k shi data trecuta pt k oricum vom gasi tot timpul o cqale sa plecam de la ore :lol: nu e greu delok da faza cu caietul pt absentze shi dastea e de ras de`a dreptul mai ramane numai sa ne dam bine p langa shefii de clasa k sa ne mai stearga din absentze din cand in cand nu? nu cred k ii convine nimenui kestia cu caietul asha k mai bine lasatzio balta cu ``securitatea`` asta din liceu shi incercatzi sa ne invatzatzi ceva care ne`ar putea folosi candva ... in rest toate bune shi frumoase :)
vyruss

Post by vyruss »

Azi au fost portile deschise asa ca am mancat bine si am baut bine in pauza mare :)
Guest

Post by Guest »

Se inchid poritle, se inchid si asta e!Tre` doar sa ai cap sa jti pe unde sa intri/sa iesi.
In schimb caietu ala...?e cea mai mare prostie pe care am auzito! :D
Cine crezi k-i nebun sa stea sa scrie in el!Scaderea notei la purtare pt. incalcare de "reguli"...doh!i wanna see that! :!: :?:
Vb lu` vyruss "regulile sunt scriese spre a fi incalcate" :evil:
PanteraRoz

Post by PanteraRoz »

Dik!!!! Dai o fele de vinars la portaru si sa ve` ca itzi pune ala si covor rosu sa iesi.Bine,asta depinde de portar daca ii place zama de pruna
User avatar
PopaDaniel
Posts: 77
Joined: 23 Nov 2004 15:19
Nume: Popa
Prenume: Daniel
Clasa: Profesor

Raspunsuri

Post by PopaDaniel »

Draga Ultraboy iti dai seama ce inseamna sa verifici legitimatiile a 800 de elevi ce vin la scoala de dimineata. Ar fi coada pana la pod. Seful de clasa nu iti da nota, mai arunca si tu o privire prin caietul cu pricina.

IceLips e total contra: mi se pare logic sa ai probleme cu aceste reguli daca chiulesti. Daca nu ai pleca de la ore nu te-ar deranja deloc. Probabil cand vei avea carnet (si dreptu sa conduci o masina) o sa injuri la cei ce au decis ca circulatia pe drumuri se face dupa anumite reguli. Probabil vei spune ca sunt prostii. Poate. Dar "prostiile" astea sunt gandite sa te apere de tot felul de iresponsabili care circula pe drumuri. Ai cerut ca profesorii sa te invete ceva util: pai chiar si aceste reguli noi introduse te invata sa vii la timp la scoala si sa nu chiulesti de la "munca". Cand vei lucra, cum crezi ca va fi? Crezi ca patronului ii va conveni ca tu intarzii si ca pleci din timpul programului cand vrei tu? Hmmm. Nu cred.

Legat de caiet: cititi cu atentie structura lui si ganditi un pic la ce ar putea folosi. Ganditi, nu reactionati instinctiv. Cine stie, poate va dati seama de rostul lui. Daca nu va pica fisa ... asta e.
fanrapid

Post by fanrapid »

Nu e normal ca sefii de clasa sa buna absentii, ba mai mult, nu e normal ca tot sefii de clasa sa scrie in caiet daca s-au facut ore sau nu. Daca domnii directori vor sa afle daca s-au facut ore sau nu pot merge in fiecare ora prin fiecare clasa si vor afla.
vyruss

Post by vyruss »

Dar ce e normal?
UltraBoy

Post by UltraBoy »

am auzit ca si pe vremea lui Ceausescu exista un jurnal al clasei!!! :D
si in plus nu mi se pare absurd ca sefii de clasa sa ne puna absenti, daca profi nu o fac!
User avatar
L0stS0ul
Posts: 110
Joined: 14 Jan 2005 23:38
Clasa: Vizitator
Location: somewhere...lost in the fog...
Contact:

Post by L0stS0ul »

eu zic ca profesorii mai bine ar incerca sa ne motiveze sa stam la scoala, pentru ca pana la urma, daca vreau tot plec sa beau o cafea. nu ma opreste o poarta inchisa...
"don`t make somebody a priority, when they only make you an option..."
Lil-o-me

Post by Lil-o-me »

chiar nu stiu care e treaba cu caietu ala :) este de rasu` curcilor Hai sa ne facem caiet sa fim si noi smecheri ... ideea asta nu are nici un rost shi tare as vrea sa stiu cine a mai scornit`o
PanteraRoz

Post by PanteraRoz »

Oooups!!!! Ice_lips dar ce frumos te-a lovit
fanrapid

Post by fanrapid »

normal e sa nu mai facem scoala
PanteraRoz

Post by PanteraRoz »

Ma mir ca ai inceput sa gandesti mai pozitiv
User avatar
__SanDMAN__
Posts: 6
Joined: 24 Nov 2004 09:25

Post by __SanDMAN__ »

La faza cu caietu(desi ar trebui sa fie o chestie isteata), seful clasei pune absentii(parca asta era treaba profesorilor, de aceea nu stiu de ce mai exista rubrica de absenti in catalog :?: ) si caietul il preda directorului(unui profesor). Asta imi aduce aminte de clasa a II-a cand te punea sa parasti pe oricine. Eu credeam ca totusi trebuie sa progresam, nu sa dezbinam clase.
Cu portile: ce se intampla in cazul in care un elev trebuie sa mearga (ipotetic vorbind) la o consultatie in timpul scolii. Ce face? Sta si se uita la poarta (in cazul ipotetic in care chiar sunt inchise)?
pab|o

Post by pab|o »

Care-i problema daca este inchisa poarta ? Gardul ala ma gandesc ca poate fi sarit ca si acuma 12 ani :-). Totul tine de conditia ta fizica. Sau folositi cu tupeu intrarea profesorilor.
Si ce-i cu faza asta parca scoasa din categoria "Din putul gandirii" cu Sheful Clasei Care Pune Absentii ? Pot sa stiu si eu persoana care a fost cu ideea numa' asa de curiozitate ?
Post Reply