Ce parere aveti despre muzica difuzata in pauze in colegiu?

Locul de intalnire al elevilor CNAV care pot discuta aici tot ce doresc dar fara a iesi din topic.
User avatar
bismarck
Posts: 137
Joined: 13 Oct 2005 09:42
Clasa: Vizitator
Contact:

Post by bismarck »

Sincer nu cred ca o sa primesti ceva...si daca prin minune o sa primesti ... sigur nu o sa fie suma pe care tu ti-o doresti. Cel mai bine cred ca ar fi sa cauti ceva sponsorizari.....poate ai noroc, asta in cazul in care tu chiar vrei sa le schimbi, dar am auzit si eu cum merg si iti dau dreptate...sunt praf. Trebuie sa te gandesti daca nu cumva si cele pe care le vei cumpara acum or sa se termine la fel de repede.
User avatar
coracao
Posts: 214
Joined: 19 May 2006 22:47
Clasa: Vizitator
Location: Orastie
Contact:

Post by coracao »

Nu vreau sa cumpar altele pt ca is prea scumpe dar am un prieten care e maestru in asa ceva...si nu ar fii scump...
y0ga

Post by y0ga »

PS: in nici o zii nu am pus aceeasi melodie de 2 ori pt ca si mie mi se pare stresanta chestia...exemplu: Raisa anul trecut...
Era cumva o aluzie?

Afla ca si eu m-am saturat de "we're in the army nou" si inca 2-3 melodii care nu-mi vin acum in cap.

Si acum vreau sa aud si eu parerea celorlalti: Va place "Sweet Kiss - Alin, Alin"? Scuza-ma dar a aparut acum 10 ani, si daca nu stiai, e o manea imputita.
User avatar
alinusha
Posts: 7
Joined: 25 Oct 2006 12:34

Post by alinusha »

ce urat vb yoga!!!!!!!!!
nu vreau sa fiu rea,dar ai auzit d expresia ``oldies but goodies`` ???
hai sa nu fim rai cu dj scolii azi pt k ii ziua lui!!!!!!!!!!!!!
LA MULTI ANI!!!!!!!!!!!!!! :)
alexandru

Post by alexandru »

LA MULTI ANI! (desi ti-am spus asta si la scoala azi si acum e cam tarziu sa-ti spun dar...probabil sunt primul care iti ureaza (daca te referi la anu' )) :wink:
User avatar
coracao
Posts: 214
Joined: 19 May 2006 22:47
Clasa: Vizitator
Location: Orastie
Contact:

Post by coracao »

Ha ha ce m-am mai amuzat....ca toti suntem in the army now...in fine...in scoala asta nu merge decat cu muzica cat mai noua chiar daca ii...ca nici nu stiu cu ce sa o compar...Alin Alin nu ii manea pt ca la vremea ei a fost in top la majoritatea radiourilor si dupa cum stii, daca stii, la radio nu se baga manele ca in minunatia de "club" T...Cred ca o saptamana o sa bag numai oldies de-alea grele ca sa nu zici ca nu ii muzica de calitate...(adica in the army now)
User avatar
material_girl
Posts: 146
Joined: 04 Oct 2006 18:35
Clasa: Vizitator
Location: somewhere over the rainbow
Contact:

Post by material_girl »

ce sa mai zic.... abia astept sa ascult andre, valahia, asia, genius, no coment, exotic, candy s.a. pe care le ascultai cand aveai 5 ani si cam 0 neuroni! :twisted:

parerea mea e impartasita de 90% din scoala: de cele mai multe ori muzica pusa de tine lasa multe de dorit!
I'm not crazy! My reality is just different than yours!
Just
Posts: 57
Joined: 19 May 2006 22:40
Clasa: Vizitator
Location: In propriul Regat
Contact:

Post by Just »

muzica e nasola, cam aceleasi melodii pauza de pauza. nu suntem intr.un club sa ascultam house si nici in 1998 pe cand erau in voga melodiile penibile pe care le pui tu , dj coracao. nu esti dj.ul propriei petreceri si nici nu ar trebui sa pui melodiile care te fac pe TINE sa te simti intr.un anumit fel sau pe care vrei sa le dedici cuiva....asadar tine cont de toate cerintele (bunul gust este recomandat) si termina odata cu muzica de discoteca.... diversifica, adu melodii noi sau vechi , care au avut un impact la vremea lor. .......in orice caz cultura ta muzicala lasa de dorit.
atat.
Decide whether or not the goal is worth the risks involved.If it is,stop worrying.
alexandru

Post by alexandru »

vrem muzica mai noua :!: :!: :!: si las-te mai mult influientat de ce se scrie pe forum la capitolul Ce meldie v-a binedispus azi si din muzica difuazata la radio, tv (ai incercat sa pui muzica din nu stiu ce top dar nu merge...). Muzica veche/noua...trebuie urmarit ce se asculta si ce satisfaca mai multa lume!
User avatar
Catalin
Posts: 6
Joined: 20 Jan 2006 13:33

Post by Catalin »

Muzica nu este rea dar ar trebui sa se puna mai multe hituri. Nu orice melodie nou aparuta este frumoasa. Trebuie aleasa.
Si o ultima observatie: NU MAI REPETATI ACELEASI PIESE DE ATATEA ORI!!!!!!!!!!![/img]
User avatar
coracao
Posts: 214
Joined: 19 May 2006 22:47
Clasa: Vizitator
Location: Orastie
Contact:

Post by coracao »

Eu as vrea sa bag oldies dar nu cred ca va tine...si special pt just, in curand o sa am emisiune la radio unde ar cam trebui sa stii ce sa pui...daca vrei o sa te las sa ma incerci cu teste de cultura muzicala.cand vrei tu...mi-a zis cineva:"pune muzica pt tzarani si le va placea"...si cred ca ii dau dreptate!!!Degeaba pun piese super-tari pt ca nu sunt intelese la adevarata valoare fiece gen ar fii ele.Incercati sa intelegeti o piesa nu doar sa o ascultati.Pt ca aia pot face si "slovacii"...astept cu nerabdare sa se redeschida locul in care lumea zbiara cand pun muzica...
User avatar
material_girl
Posts: 146
Joined: 04 Oct 2006 18:35
Clasa: Vizitator
Location: somewhere over the rainbow
Contact:

Post by material_girl »

fara sa ti se urce la cap coracao, dar se pare ca ti-a priit cat te-au batut toti la cap... si cu mici exceptii, muzica din pauze incepe sa sune mai bine!
I'm not crazy! My reality is just different than yours!
User avatar
coracao
Posts: 214
Joined: 19 May 2006 22:47
Clasa: Vizitator
Location: Orastie
Contact:

Post by coracao »

Am ramas fara cuvinte...
alexandru

Post by alexandru »

muzica e din ce in ce mai buna. Barvo. Tione-o tot asa! 8)
y0ga

Post by y0ga »

Eu sincer inca nu vad nici o schimbare...
Pune si tu muzica de radio... Muzica comerciala... Pentru ca asta se asculta si crede-ma ca nu ai cum sa schimbi gustul omului. Am incercat si eu dar nu a prea dat roade.


P.S.: Renunta la arabeasca aia penibila...
Post Reply