Care dintre uniforme o preferati?

Discutii referitoare la uniforma scolara
Post Reply

Care dintre uniforme o preferati?

Varianta A 1
0
No votes
Varianta A 2
3
9%
Varianta A 3
1
3%
Varianta A 4
0
No votes
Varianta A 5
1
3%
Varianta A 6
1
3%
Varianta A 7
0
No votes
Varianta A 8
13
37%
Varianta A 9
0
No votes
Varianta B 1
0
No votes
Varianta B 2
0
No votes
Varianta B 3
0
No votes
Varianta B 4
11
31%
Varianta C
0
No votes
Nu vreau uniforma
5
14%
 
Total votes: 35

User avatar
Robert
Posts: 1
Joined: 04 Nov 2006 14:59
Nume: Dolca
Prenume: Robert
Location: Orastie

Care dintre uniforme o preferati?

Post by Robert »

Aici puteti vota uniforma preferata.

Pozele pentru fiecare vaianta le gasiti in galeria foto http://www.colegiulavlaicu.ro/galeriefoto in categoria Prezentare Uniforme 19.02.2009.

Puteti sa va spuneti parerile pro si contra si in scris nu numai sa votati!
User avatar
bismarck
Posts: 137
Joined: 13 Oct 2005 09:42
Clasa: Vizitator
Contact:

Re: Care dintre uniforme o preferati?

Post by bismarck »

Sincer, n-as vrea sa comentez prea mult pe tema asta, dar ma bucur ca mai sunt in jur de 4 luni si terminam, ceea ce inseamna ca ideea cu uniformele pica pentru noi (fericiti sunt si cei de-a 11-a care, din cate am inteles eu, nu vor face), dar pentru restul populatie....Sincer, imi pare rau pentru voi.
Poate ar arata totul mai bine (aduce totusi a puscarie....dar daca tot se incearca ca portile sa fie inchise, asta de ce sa nu se faca), dar...aici exista un mare dar, oare toti copiii vor avea banii necesari sa cumpere uniformele ? Poate parintii care lucreaza cine stie in ce fabrica, unde sunt deja in somaj tehnic datorita crizei financiare sau cine stie in ce loc unde banii nu stau pe garduri, nu considera un lucru esential si necesar acea uniforma....Cine-i poate obliga pana la urma pe toti sa poarte acea uniforma ? Daca cineva nu vine cu uniforma la scoala ce-o sa pateasca ? (deja mi-l si imaginez pe portar cu o drujba in mana asteptand copiii rai :lol: ). Anyway, comunista rau ideea.
PanteraRoz

Re: Care dintre uniforme o preferati?

Post by PanteraRoz »

Chestia e ca mai sunt copii la care parintii le mai pun paine cu margarina si salam la scoala, stiti voi.....pachetul vietii :) vorba ta bismark, poate chiar nu au bani.
Eu mi-as dorii sa le vad obligate sa-si faca uniforme si sa le poarte, pe pitzipoancele alea care deobicei vin la scoala in tocuri,ciorapi plasa, fusta pana-n fund, maieutze, decolteuri, etc. Pe langa uniforme sa le dati si niste ghiozdanele, ca am observat ca mai nou vin cu posetute.....ca cica se asorteaza cu pantofii. N`fine...ori cu uniforme ori fara uniforme....tot se duce dracu` lumea asta.
qndy
Posts: 23
Joined: 27 Sep 2007 06:20

Re: Care dintre uniforme o preferati?

Post by qndy »

PanteraRoz wrote:Chestia e ca mai sunt copii la care parintii le mai pun paine cu margarina si salam la scoala, stiti voi.....pachetul vietii :) vorba ta bismark, poate chiar nu au bani.
Eu mi-as dorii sa le vad obligate sa-si faca uniforme si sa le poarte, pe pitzipoancele alea care deobicei vin la scoala in tocuri,ciorapi plasa, fusta pana-n fund, maieutze, decolteuri, etc. Pe langa uniforme sa le dati si niste ghiozdanele, ca am observat ca mai nou vin cu posetute.....ca cica se asorteaza cu pantofii. N`fine...ori cu uniforme ori fara uniforme....tot se duce dracu` lumea asta.

nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
Si cat mi-am dorit sa port uniforma :(
-We are so friendly we scare ourself here to silence-
User avatar
Uliu
Posts: 14
Joined: 22 Jan 2010 22:58
Nume: OANA
Prenume: Iuliu-Maximilian
Clasa: Vizitator

Re: Care dintre uniforme o preferati?

Post by Uliu »

Intre timp am vazut si eu uniforma aleasa... parca arata cel mai bine dintre toate erorile vestimentare prezentate...

Oricum, am inteles ca este foarte prost croita si cusuta... sper ca nu a costat foarte mult :(
Image
PanteraRoz

Re: Care dintre uniforme o preferati?

Post by PanteraRoz »

bismarck wrote:Cine-i poate obliga pana la urma sa poarte acea uniforma ? Daca cineva nu vine cu uniforma la scoala ce-o sa pateasca ? (deja mi-l si imaginez pe portar cu o drujba in mana asteptand copiii rai :lol: ). Anyway, comunista rau ideea.
Dar am vazut la proba oral la Romana cum s-au dus imbracate. Pardon, dezbracate. Mai eram cu un prieten pe centru, ne-am oprit si ne uitam ca doi prosti si nu ne venea sa credem. Ni s-a facut efectiv greata. Ne intrebam cum mama dracu' te duci in asemenea hal in fata unei comisii. Nu le vede nimeni, niciun profesor? Nu le vad parintii cand pleaca de acasa?
Mai bine va bagati picioarele in ele uniforme, fiecare vine cum vrea si pe urma mai auzi pe la stiri profesorul x gingiu-mingiu cu eleva y dupa ore. Apai Doamne iarta-ma, eu ii inteleg.
Post Reply