Pareri si impresii Balul Bobocilor 2006

Locul de intalnire al elevilor CNAV care pot discuta aici tot ce doresc dar fara a iesi din topic.
User avatar
coracao
Posts: 214
Joined: 19 May 2006 22:47
Clasa: Vizitator
Location: Orastie
Contact:

Pareri si impresii Balul Bobocilor 2006

Post by coracao »

Ce parere aveti despre Balul Bobocilor ce tocmai a trecut???Mie unul mi s-a parut neinspirata ideea cu limuzina, si un lucru deosebut de naspa, "greseala de tipar" cu "LIVE ON MTV".In rest...totul e bine cand se termina cu bine....
alexandru

Idei noi nu aveti?

Post by alexandru »

A fost interesanta proba cu alcooltestul..treba cu coronita la miss...si partea cu laudatorii...desi unii dintre ei nu s-au prea pricepu in a lauda :oops: .
La prtea negativa ar fi:
:arrow: faptul ca s-au luat dupa altii(MTV) pentru alegerea temei. Putea sa fie alta tema sau sa fie aceiasi doar sa nu se bazeze pe ideea cu MTV. Ce din toate clasele organizatoare nu putea sa vina mineni cu o idee ceva mai originala?
:arrow: Invitatiile puteau fi lucrate mi mult...ma vazut invitatia nui boboc si era doar o bucata de hartie cu imprimata alb-negu ce imediat putea fi fotocopiata sau scanata iar altele erau plasticate. Poate k s-a investit mult in limuzina dar pana sa ajungi la limuzina mai intai vezi invitatia si de acolo iti faci prima impresie ceea ce te-ar putea face sa nu mai mergi la bal si sa nu mai aflii ca de fapt ei ai pregatit ceva mai interesant decat e "ambalajul". Ma gandesc k stiti vorba: Reclama - sufletul comerciantului. La voi modalitatea de reclama erau invitatiile si voi nu le-ati fructificat la maxim. :oops:

:twisted: :twisted: :twisted:
User avatar
material_girl
Posts: 146
Joined: 04 Oct 2006 18:35
Clasa: Vizitator
Location: somewhere over the rainbow
Contact:

Post by material_girl »

haideti sa nu fim asa carcotasi! ceea ce vreau sa spun e ca acest bal, ca si celelalte, a avut partile sale bune si partile sale rele. mie mi-a placut proba de dans, am crezut ca mor de ras! :D si sa nu uitam cea cu defilatul, adik prezentatorul a fost bestial!
I'm not crazy! My reality is just different than yours!
User avatar
coracao
Posts: 214
Joined: 19 May 2006 22:47
Clasa: Vizitator
Location: Orastie
Contact:

Post by coracao »

Ca veni vorba de proba cu dansul, concurentii nu prea au avut naturalete in ei....in schimb cei care au facut demonstratia au fost bestiali...
User avatar
alinusha
Posts: 7
Joined: 25 Oct 2006 12:34

Post by alinusha »

balu` a fost mishto,cu partile lui bune si rele,dar intrebarea este:sunteti d acord cu cine a iesit miss si mister?credeti k merita altcineva? :)
User avatar
bismarck
Posts: 137
Joined: 13 Oct 2005 09:42
Clasa: Vizitator
Contact:

Post by bismarck »

Bani aruncati degeaba pe o chestie care ar fi trebuit sa ne incante si sa ramanem uimiti....da sincer am ramas uimit cand am vazut pentru ce s-au stricat atatia bani...Cei care au venit cu aceasta stralucita idee, va rog sa ma scuzati dar chiar a fost neinspirata si mai aiurea a fost faptul ca totusi v-au si lasat unii sa faceti asta si v-au si sustinut :shock:
Unii concurenti nu mai incapeau pe scena de fitzele pe care le aveau ...si culmea nu au castigat nimic (ex. "Ce Fulga sunt....") :wink: , dar s-a vazut pana la urma cine merita ceva si cine nu.
In ceea ce-i priveste pe cei care au iesit miss si mister....nu stiu, eu as fi vazut "podiumul" putin schimbat, mai ales la fete. iar la baieti, sa zicem ca a fost bine. La fete, nu mai retin numele...dar IX-A a dominat 8)
La prezentare, am ramas socat cand am vazut 2 baieti....2 baieti, totusi.. :lol: , nu intelegeam care e faza si de ce nu e si o fata pe acolo, dar cand i-am vazut cum prezinta am inteles. De cand ma stiu nu am vazut prezentatori mai buni ca ei. Toata stima si respectul pentru amandoi.
Muzica destul de buna, chiar mi-a placut si mi-a placut scena in care zburau cd-urile prin discoteca....a fost mortala.
User avatar
alinusha
Posts: 7
Joined: 25 Oct 2006 12:34

Post by alinusha »

intradevar,au fost foarte multi bani aruncati degeaba....cum ar fi limuzina aia care din cate am inteles a fost 350 d euro si la ce folos.......important e k atmosfera a fost mishto........si dak tot a venit vb:ce va placut cel mai mult la bal si ce nu va placut? :)
User avatar
coracao
Posts: 214
Joined: 19 May 2006 22:47
Clasa: Vizitator
Location: Orastie
Contact:

Post by coracao »

Da chiar ca prezentatorii au fost beton!!!!
Vampire

Post by Vampire »

mie mi s-a parut super ideea cu mtv si zic k ar fost unul dintre cele mai reusite baluri...faza cu limuzina a fost ok...s-au simtit si superstarurile si bobocii bine...probe super...preszentatori si mai super :lol: si despre castigatori nu am nimik de zis de cat ca miss nu merita au fost altele mai bune :evil:
alexandru

Post by alexandru »

Vampire wrote:miss nu merita au fost altele mai bune :evil:
din cate stiu miss/mister se alege dupa frumusete si cultura generala. Cine a castigat a avut mai multa cultura generala(parerea mea), la capitolul frumusete:

foaie verde de coimag
nu m-amestec nu ma bag...

pentru ca eu pot sa spun ca e mai fumoasa X ca Y iar tu ai sa spui invers 8)
User avatar
coracao
Posts: 214
Joined: 19 May 2006 22:47
Clasa: Vizitator
Location: Orastie
Contact:

Post by coracao »

Ce aveti mai cu biata fata?????????????eu zic ca merita ca ii dragutza!!!in fine...ce vi se pare asa misto la faza cu MTV???Ca puteau fii dati in judecata ca au folosit sigla???macar de venea sa filmeze seltronu..........limuzina was naspa rau!!!!!!!!!!!!!!!!
Vampire

Post by Vampire »

mai coracao...nu mai fii asa rau mie nu imi place tipa si gata...fitze :twisted: :twisted:
_fanarapid_

Post by _fanarapid_ »

In afara faptului ca au adus o minilimuzina....nu mi-a placut deloc!...Misterul cel putin s-a stiut cine iasa,probele puteau fi mai in legatura cu tema...in fine....Plus faptul ca a trebuit sa stam o ora sa asteptam in fata discotecii...nu neaparat noi, dar a fost putina lipsa de respect pentru profesori!
Ce mi-a placut au fost invitatiile si dansatorii din a 12-a plus prezentatorul cu defilatul...ei au facut tot balul....
Bine ca s-a terminat!...Sper ca bobocii sa organizeze un bal al absolventilor mult mai k-lumea!
User avatar
coracao
Posts: 214
Joined: 19 May 2006 22:47
Clasa: Vizitator
Location: Orastie
Contact:

Post by coracao »

Ca veni vorba...care a fost tema?????????
y0ga

Post by y0ga »

Lasa ca va vad eu pe voi cand faceti balu cum iasa... mai ales pt coracao... balu pe care l-ai organizat tu anul trecut a fost un rahat cu ghiufe.
Limuzina, tema si probele au fost alese pentru a-i face pe boboci sa se simta bine, ca si niste staruri. Tema a fost eleganta, "iar Live on MTV" nu a fost greseala.

Ce probe vroiati? Cu gustat de mancare si proba "Care se pricepe sa se faca de cacao mai bine in fata liceului?"...
Voi nu ganditi... ma jur

Imi pare rau ca sunteti elevi ai acestui Colegiu.

Nu mai pot scrie ca se termina ora, dar revin.
Last edited by y0ga on 04 Nov 2006 15:28, edited 1 time in total.
Post Reply