personalitati ale liceului

Forum dedicat absolvenyilor acestui colegiu
User avatar
Carpe Diem
Posts: 53
Joined: 21 Apr 2006 03:51
Clasa: Vizitator
Location: Orastie

Post by Carpe Diem »

Ti-am oferit unul dintre reperele mele bibliografice. Este mai vechi, este drept, de acum 2 ani si ceva. Astept acelasi raspuns din partea ta. Sau nu ai scis nimic pana acum?

Ca sa poti pricepe trebuie sa faci rost si de dictionarul Bailly - grec francez, deoarece sunt destul de multe citate din aceasta limba familiara tie...

PS. La vremea respectiva aveam 15 ani jumatate...
<Carpe Diem>
marinmeister

Post by marinmeister »

Vasile Musca, Alexandru Baumgarten - Filosofia politica a lui Aristotel Editura Polirom, Iasi, 2002..... altceva nu am gasit

Deci tu trebuie sa fii Vasile Musca care in 1994 publica "Introducere in filozofia lui Platon" (deci la 6 ani jumate publicai... doamne ce precoce esti) ????? Sau pretinzi ca esti Alexandru Baumgarten???? (profesor in Cluj la U.B.B.)
User avatar
Carpe Diem
Posts: 53
Joined: 21 Apr 2006 03:51
Clasa: Vizitator
Location: Orastie

Post by Carpe Diem »

Cei doi sunt coordonatorii volumului de studii.

Pentru stiinta ta [coord.=coordonator]...

Reperele tale bibliografice, tiparite, te rog... Altele decat cele scoase la imprimanta...

<Nota bene> Alexander nu Alexandru! Daca nu retii, da copy paste: ctrl c - ctrl v!
<Carpe Diem>
marinmeister

Post by marinmeister »

Nu iti trimit ce am publicat (sunt cateva articole in diverse reviste, putine, recunosc)... In orice caz sunt absolut sigur ca nu vei putea sa obtii acele reviste in ruptul capului, deoarece nu sunt distribuite publicului larg...
User avatar
Carpe Diem
Posts: 53
Joined: 21 Apr 2006 03:51
Clasa: Vizitator
Location: Orastie

Post by Carpe Diem »

Este clar: NU AI PUBLICAT NIMIC

Nu sunt distribuite publicului larg, ci numai unui cerc de agramati!


VAI DE CAPUL TAU!
<Carpe Diem>
marinmeister

Post by marinmeister »

NU ARE ROST sa iti explic... deoarece vad ca esti cam copilaros de felul tau si oricum nu ai intelege...
NU ARE ROST sa iti citez ceva deoarece probabil ca ai distruge toata ideea si ai interpretao in felul tau bolnavicios de a gandi...
NU ARE ROST sa dau copy+paste din ceea ce am scris deoarece probabil ca te-ai lega de o idee fara sa vezi intreaga imagine reflectata de articol...
NU ARE ROST sa intretin in contiunuare o discutie cu o persoana asa de incuiata ca persoana ta...
NU ARE ROST sa te salut fiindca nu vreau...
Dumnezeu sa te ajute...
User avatar
Carpe Diem
Posts: 53
Joined: 21 Apr 2006 03:51
Clasa: Vizitator
Location: Orastie

Post by Carpe Diem »

Nu mai ai nici un argument, om marginit care se pretinde legionar. Domnule, esti atat de departe de dezideratele legionare, incat capitanul pe care il invoci, s-ar ridica din mormant si ti-ar rade doua palme...


Sa-ti fie rusine pentru rusinea pe care o simtim toti, cei care credem si iubim pe unicul si adevaratul Capitan.

Si tie iti este frica de ceea ce ai scris...iti e teama de toate ineptiile si elucubratiile pe care ai putut sa le nascocesti. Nu poti sa te prezinti demn nici in fata natiunii, nici a tarii. Pacat de hrana irosita pentru tine atatia ani...
<Carpe Diem>
marinmeister

Post by marinmeister »

Ma mir ca ai nerusinarea si nesimtirea sa pronunti numele Capitanului...
Te-am salutat pentru totdeauna...

Si cineva care crede si il iubeste pe unicul si adevaratul Capitan nu poate avea pozitia pe care o ai tu in cadrul acestui forum...
User avatar
bismarck
Posts: 137
Joined: 13 Oct 2005 09:42
Clasa: Vizitator
Contact:

Post by bismarck »

Dragilor........ !!!!!!!!!!
VA ROG pe amandoi sa terminati odata ca deja m-am saturat ! Uitati-va si voi care e Topicul si dupa asta uitati-va unde ati ajuns voi. Deja devine enervanta treaba si sincer cred ca toti cei care intra pe forum deja s-au saturat. Daca voi chiar vreti sa va certati pe toate topic-urile de pe forum, eu va propun ceva .. faceti schimb de id-uri si intrati fratilor pe mess si acolo puteti sa va si omorati, daca vreti.

VA ROG nu mai dati replay sa imi raspundeti sau sa faceti vreun comentariu......... :arrow: "Hai sa palavragim"
User avatar
Carpe Diem
Posts: 53
Joined: 21 Apr 2006 03:51
Clasa: Vizitator
Location: Orastie

Post by Carpe Diem »

Din nefericire tu ai marea nerusinare sa pronunti numele Capitanului si al lui Dumnezeu deopotriva, dupa ce acum 3 zile ai scris ca un bun crestin ce esti
Mesajul a fost modificat de bismarck
Imi cer scuze pentru cei care vor citi din creatia spiritualizata a lui Marin Dan Alexandru...absolvent, prin miracol, al Colegiului National "Aurel Vlaicu" din Orastie. Domnule profesor Popa, ce ati facut pana acum? Va veti mira daca in curand, Marin Dan Alexandru & Co vor aparea pe acest forum cu "predicii" prin care sa sustina ca este pe deplin justificat sa lichidezi profesorii varstnici pentru epurarea invatamantului sau ca ritualuri initiatice violul fetelor din clasa a IX-a...? Sa nu va mirati, domnule profesor Popa! Pentru ca ati TACUT si ati aratat ca cele mai vulgare si obscene manifestari sunt tolerate pe forumul oficial al Colegiului.
In cazul in care nu recunoasteti cine se ascunde in spatele nick-ului, iata si un link edificator: ftp://legionarul:penibil@carpediem.rdst ... 0back!.jpg. Priviti-l cu atentie! Mina lui "clara si distincta" este perfect sinonima cu siguranta noastra si a familiilor noastre, dar numai in universul marinmeister (Marin Dan Alexandru): psihotic si anarhic.

obs. Cuvantul marcat de mine cu * se scrie f___-ti, deoarece "-ti" este un pronume personal, forma nearticulata, in cazul D. Aceasta este forma corecta.

PS. Eu ma refeream la unicul si adevaratul Capitan, care a fost, este si va fi: CATALIN HALDAN!
Last edited by Carpe Diem on 20 May 2006 19:24, edited 3 times in total.
<Carpe Diem>
User avatar
dustangel
Posts: 171
Joined: 08 Dec 2005 20:39
Clasa: Vizitator
Location: in iadul de langa cish
Contact:

Post by dustangel »

incetati bah si nu va mai certati atata...bismark are dreptate luativa idurile de mess sau dak exista un mod pe aici sa va dea ban la amandoi pe o saptamana pana va calmati
breath with arms wide open one more time
marinmeister

Post by marinmeister »

Inca o data mersi Gabriela.... si aici am incheiat.... :) Te-am salutat....
User avatar
Carpe Diem
Posts: 53
Joined: 21 Apr 2006 03:51
Clasa: Vizitator
Location: Orastie

Post by Carpe Diem »

Eu nu am inceput nimic. Logic nu am ce termina...
<Carpe Diem>
User avatar
dustangel
Posts: 171
Joined: 08 Dec 2005 20:39
Clasa: Vizitator
Location: in iadul de langa cish
Contact:

Post by dustangel »

GURA BAH...nu poti intelege sa nu mai postezi offtopic aici? trebuia sa taci si gata
breath with arms wide open one more time
User avatar
Carpe Diem
Posts: 53
Joined: 21 Apr 2006 03:51
Clasa: Vizitator
Location: Orastie

Post by Carpe Diem »

Prin chestia asta, tocmai ai postat si tu ceva off topic! Nu ai sarit prea departe de trunchi...Ar trebui sa taci si tu, te-ai amestecat intr-o discutie care nu te privea sub nici o forma.
<Carpe Diem>
Post Reply