Olimpiadele scolare

Locul de intalnire al elevilor CNAV care pot discuta aici tot ce doresc dar fara a iesi din topic.
Post Reply
User avatar
Catalin
Posts: 6
Joined: 20 Jan 2006 13:33

Olimpiadele scolare

Post by Catalin »

Se stie ca multi elevi sunt in aceasta perioada participanti la Olimpiedele scolare. Ce parere aveti despre olimpiade si mai ales despre elevii care participa la ele? :idea:
alexandru

Post by alexandru »

depinde de ceea ce urmareste fiecare elev. Sa fim seriosi, dar unii merg laolimpiade doar ca sa lipsaasca de la ore sau pentru ca si alti colegi merg dar, daca este un elev bun si silitor va putea obtine un rezultat onorabil si va putea sa recupreze ceea ce s pierdut din materie in saptamana in care a lipsit, daca nu se va face de ras si va ramane cu lacune mair in invatatura cu consecinte destul de urate in ceea ce priveste notele si, poate chiar sa ajungala "olimpiada din toamna" 8)
marinmeister

Post by marinmeister »

olimpiada poate fi un pas pregatitor pentru examenele de admitere. Pe mine m-a ajutat la fizica... 8)
User avatar
m7m_teddy
Posts: 29
Joined: 19 Dec 2005 22:08

Post by m7m_teddy »

si la matematica? :lol: :lol: :lol:
User avatar
m7m_teddy
Posts: 29
Joined: 19 Dec 2005 22:08

Post by m7m_teddy »

a propos...ce s-a facut anul acesta pe la olimpiade? (ma intereseaza mai ales informatica..)
User avatar
bismarck
Posts: 137
Joined: 13 Oct 2005 09:42
Clasa: Vizitator
Contact:

Post by bismarck »

La informatica faza judeteana e abia Duminica 19.03.2006
User avatar
L0stS0ul
Posts: 110
Joined: 14 Jan 2005 23:38
Clasa: Vizitator
Location: somewhere...lost in the fog...
Contact:

Post by L0stS0ul »

am luat mentiune la romana 8)
/me is happy :D
"don`t make somebody a priority, when they only make you an option..."
User avatar
bismarck
Posts: 137
Joined: 13 Oct 2005 09:42
Clasa: Vizitator
Contact:

Post by bismarck »

L0stS0ul, sorry ca nu am apucat sa te felicit :P , dar uite o fac pe forum, sa fie asa mai.....oficiala treaba.
Felicitari tie si tuturor celor care au fost pe la judet. ( nu conteaza materia ), e o chestie sa ajungi acolo, iar daca mai iei si mentiune atunci chiar e misto.
User avatar
m7m_teddy
Posts: 29
Joined: 19 Dec 2005 22:08

Post by m7m_teddy »

bv, lostsoul! :lol: :lol: :lol: :lol:
marinmeister

Post by marinmeister »

Bravo mei.... uite mai ca nu se pierde CNAV o data cu plecarea generatiilor :P:P:P:P:P:P
Vampire

Post by Vampire »

a da... te-am felicitat personal dar cred k meriti sa te felicit inca o data
User avatar
bismarck
Posts: 137
Joined: 13 Oct 2005 09:42
Clasa: Vizitator
Contact:

Post by bismarck »

Am uitat, dupa olimpiada de informatica sa va pun la curent cu ceea ce se intampla, dar o fac acum:
Doi dintre elevii care au participat la olimpiada judeteana au reusit sa treaca si la faza nationala. Cei doi elevi sunt in clasa a IX-a si au reusit sa obtina un punctaj destul de mare raportat la punctajele obtinute pe tara.
Tinand cont ca sunt singurii elevi ai C.N.A.V. care participa anul acesta la o olimpiada nationala, cred ca ar trebui felicitati, asa ca Felicitari si sper sa scoateti punctaje maxime la nationala :D (va stiti voi care)
User avatar
electric_evelyn
Posts: 52
Joined: 16 Mar 2006 11:07
Clasa: Vizitator
Location: Orastie

Post by electric_evelyn »

Eu am fost la mai multe olimpiade si kre k ar fi tare plictisitor dak nu s-ar mai organiza...Anu asta din pakate nu am luat nimic...Oricum cei kare merg la ele au,unii, ce arata, pe cand altii...vai de ei...
Winners don't quit, quitters don't win.
User avatar
L0stS0ul
Posts: 110
Joined: 14 Jan 2005 23:38
Clasa: Vizitator
Location: somewhere...lost in the fog...
Contact:

Post by L0stS0ul »

bismark...nu-s singurii care participa la olimpiada nationala. este o fata in aXI-a parca, care e la psihologie, sau economie, sau ce fac ei acum...
si felicitari si tie pt info :P
"don`t make somebody a priority, when they only make you an option..."
marinmeister

Post by marinmeister »

Bravo!!!! inco-dat tineti-o tot asa!
Post Reply