Ce parere aveti despre muzica difuzata in pauze in colegiu?

Locul de intalnire al elevilor CNAV care pot discuta aici tot ce doresc dar fara a iesi din topic.
Post Reply
vyruss

Ce parere aveti despre muzica difuzata in pauze in colegiu?

Post by vyruss »

Oare de ce am creat acest subiect? Deoarece am auzit o melodie infecta... apartinand genului: manele... nu imi aduc aminte acum ce melodie era...
Si mai e ceva... cui i se pare normal ca intr-un colegiu sa auda melodii de la B.U.G. Mafia, Bitza si altii... necenzurate?... nu cred...
y0ga

Post by y0ga »

Pai... ca DJ al scolii... imi bag si eu botu' pe aici:
Muzica nu e prea stralucita, mai ales in situatia in care ne aflam acum.
Avem un calculator Amd k6, cu un HDD de 2gb care 1/3 e baduri... deci nu mai merge calculatorul ala... si acum ne chinuim cu un mp3-player la care i s-a stricat display-ul.
Cu aceasta ocazie il rog pe domnul profesor Popa Daniel sa ne dea un calculator mai rasarit sau un HDD de vreo 3 GB... si o sa fie muzica dragi elevi. :)
User avatar
PopaDaniel
Posts: 77
Joined: 23 Nov 2004 15:19
Nume: Popa
Prenume: Daniel
Clasa: Profesor

Post by PopaDaniel »

Se poate rezolva ceva, dar am si eu o pretentie: mai selectati si voi muzica. Aveti cateva melodii pe care le tot repetati, melodii de calitate indoielnica. Nu am pretentia sa puneti muzica clasica dar, un pic de bun gust....
Si pana la urma scoala nu e discoteca, unde nu conteaza muzica ci doar volumul :D .
Sper sa aveti ceva mai multa grija de difuzoare.
Postasul
Posts: 14
Joined: 15 Jan 2005 10:39
Clasa: Vizitator
Location: Ciungii Romoselului

Post by Postasul »

BA dijeiule , IN CALITATE (sau defect) de elev al liceului as putea spune ca muzica noastra e de toata pleazna (ce-i drept is unele melodii dragute ).
imi pare bine ca nu mi-au mai gadilat auzul (cu un fel de drujba) manelele
i really apreciate that , man!! nemamele RULEZ
a da
puneti muzica si voi in toate pauzele si dati o tara mai incet
salut!
vyruss

Post by vyruss »

Postasul wrote:BA dijeiule , IN CALITATE (sau defect) de elev al liceului as putea spune ca muzica noastra e de toata pleazna (ce-i drept is unele melodii dragute ).
imi pare bine ca nu mi-au mai gadilat auzul (cu un fel de drujba) manelele
i really apreciate that , man!! nemamele RULEZ
a da
puneti muzica si voi in toate pauzele si dati o tara mai incet
salut!
Hahaha dar mai Postasul as avea ceva de adaugat despre y0ga... adica unul dintre dj... el a pus muzica destul de draguta... ce a fost la alegerea lui... dar a trebuit sa puna si alte melodii care au fost cerute de anumite persoane din liceu...
Dar acele jeguri poate sunt puse de alt dj... care nu e aici, pe forum momentan... si despre care nu am o parere prea buna deci nu ma mira ca acel baiat asculta manele si pune manele....
Si chiar ar fi o treaba buna sa puneti muzica in toate pauzele... nu doar cand va aduceti aminte de cei care poate ca se plictisesc si mai stau sa asculte o melodie...
...
y0ga

Post by y0ga »

Ii multumesc domnului profesor Popa Daniel, si as avea ceva de adaugat
Vin o gramada de tarani in pauze care cer "manele" si le zic: ba ce nu pricepeti ca aici nu e birt? si cand le zic sa uiasa afara incep sa urle si sa comenteze... asa nu se poate, in scoala sunt animale, nu elevi
odata ce o sa avem un calculator nou, problema muzicii se va rezolva, sper sa fac rost de un plugin de winamp de auto-start si auto-stop si toata problema e rezolvata, muzica avem, insa va asteptam si pe voi elevilor sa aduceti cd-uri cu mp3-uri.
Va rog incercati sa evitati manelele, rockul gotic (sau rock in general) si cam atat.
PanteraRoz

Post by PanteraRoz »

Ba manele nu,rock zici ca nu,hip-hop nu ca cica e prea obscen si isi face vyruss cruce,pai pune ma y0ga Beatels sau Elvis Presley poate se simt satisfacutzi elevi.
User avatar
L0stS0ul
Posts: 110
Joined: 14 Jan 2005 23:38
Clasa: Vizitator
Location: somewhere...lost in the fog...
Contact:

Post by L0stS0ul »

Va rog incercati sa evitati manelele, rockul gotic (sau rock in general) si cam atat.

de cand pui in aceeasi oala rockul cu manelele? si decat sa aud toata ziua muzica gen delia, mai bine ascult spre exemplu o balada rock, care nu cred ca poate deranja...
muzica din scoala e deobicei aiurea rau. toate melodiile noi ale "vedetelor" din romania :roll: sincer, am auzit in total vreo 5 meldii care mi`au placut.mare mi`a fost mirarea cand am auzit nightwish, blink 182 sau enya(aaa...am uitat...asta eu am cerut`o :evil: ). decat muzica asta, mai bine deloc.
"don`t make somebody a priority, when they only make you an option..."
PanteraRoz

Post by PanteraRoz »

Balada rock? :?: Ce mai... pun deasta? Ar fi mijto.Sa fumezi o tzigare linijtit un pik asa.
Postasul
Posts: 14
Joined: 15 Jan 2005 10:39
Clasa: Vizitator
Location: Ciungii Romoselului

Post by Postasul »

Ba ca bine ati zis!
mai ales faza cu pusu` baladelor roc! ar fi putin mai misto toata treaba
da oricum. in ultimu timp am mai auzit si ceva haus si asta e bineeee
in legatura cu all`lalt digei care-i? nistorescu jr?
a da
nu mai puneti kestii dance ca-s boring
(nu ma intreba care titluri pt. ca in pauze nu ascult in mod constient muzica! nu sunt atent, da imi dau sama daca pe becgraundu` fonic se aude ceva fain sau nu)
si daca tot faceti pe jmecherii si sunteti dijei mai anuntati si voi ce melodii puneti ok? si mai dati din cand in cand cate un anunt funny! de genu` lu alea din Scheri muvi si Ai nau uat iu did last samar!
k
papa
:wink:
y0ga

Post by y0ga »

Scooter - Shake that! - in curand la CNAV in boxe
Pissoiash

Post by Pissoiash »

Sunt un coleg de-al lui y0ga si am fost si eu vreo 2-3 zile Dj pe la scoala si in acele zile am cam pus ce ascult eu pe acas(Nightwish, Red Hot Chili Peppers, un pic de Rammstein, si muzica straina in general nu neaparat rock). Dupa vreo doua zile mi-au zis niste colegi de prin scoala ca in ultimele zile am pus numa muzica aiurea. Oare toata lumea in scoala aia asculta numai Animal X si Gia?? Nu spun ca nu ar fi piese romanesti de calitate dar nici chiar asa... Respekt 4 y0ga & 4 his work but...
bananas

Post by bananas »

mah eu zic sa terminatzi cu prostiile...y0ga si nistorescu or fi ei varza ca dj da las ca nu asta e problema ei incearca sa faca o treaba insa n-au cum...tot timpul vor fi comentarii la adresa muzicii...n-au cum sa multzumeasca pe toata lumea...ca dak e vorba ca suntem colegiu si sa nu puna manele sa fim serioshi...cea mai mare parte a elevilor ar asculta manele in locul rock-ului sau a altor genuri.ca pana akuma am vazut:manele NU, rock nu, hiphopu e obscen, muzica romaneasca e cantata de "vedetele romanesti" si nici aia nu e bine, deci :twisted: ne mai ramane triphop, jazz etc...la care sigur dupa prima melodie apar si comentariile...deci sa nu ne mai luam de y0ga sau de nistorescu...poate de nistorescu ca are el asa o fatza de prost:}
peace i'm outtie
y0ga

Post by y0ga »

Deci:
1. avem nevoie cumva de un calculator "nou" la muzica;
2. trebuie de toate: hip-hop, pop, rock, r&b, dance, house;
3. nu manele;
4. avem nevoie de sugestii in legatura cu muzica, si sa le placa tuturor ceea ce cereti;
5. nu mai comentati la adresa mea si a lu' nistorescu! noi punem cea mai noua muzica care apare pe site-urile cu muzica, si in industria muzicala romaneasca;
6. nu pot sa ii impac pe toti elevii scolii; unii vor house, altii dance, altii altceva; gusturile nu se discuta;

Acum punem muzica de pe CD-Player, de aceea se repeta melodiile. Sunt cateva faine si pe acel CD, dar nu sunt multe.
Daca voi mai avea ceva de adaugat voi mai spune.

P.S.: NU MAI COMENTATI LA DJ CA RAMANETI FARA MUZICA! Foarte serios!
bananas

Post by bananas »

ma y0ga tzi-am zis nu potzi sa le faci p plak la totzi...da nici nu mai amenintza cu chestii de genu
P.S.: NU MAI COMENTATI LA DJ CA RAMANETI FARA MUZICA! Foarte serios!
ca nu te-a obligat nimeni sa fi DJ si oricum dak te nashteai DJ erai deja la Radio 21
hai noroc
Post Reply