Ore interesante

Locul de intalnire al elevilor CNAV care pot discuta aici tot ce doresc dar fara a iesi din topic.

Ce ore ti-au placut cel mai mult?

Romana
3
9%
Limbi straine
4
12%
Chimie
1
3%
Biologie
1
3%
Matematica
0
No votes
Informatica
19
56%
Stiinte sociale
0
No votes
Istorie, Geografie
1
3%
Educatie fizica
2
6%
Dirigentie
0
No votes
Fizica
3
9%
 
Total votes: 34

_fanarapid_

Post by _fanarapid_ »

Sunt de acord cu ce a spus Lil-o-me.Faptul ca si profii trebuie sa depuna putin efort pentru ca elevii sa participe cu placere la ore....eu sunt de parere ca daca un profesor reuseste sa se faca placut de elevi, acestora le place si materia respectiva...si nu stau la ore doar pentru ca asa trebuie. Sunt de exemplu materii(nu dau nume) la care pur si simplu profii iti stau in gat! Si nu vorbesc doar in numele meu!
PanteraRoz

Post by PanteraRoz »

DA,dar aici trebuie sa ne gandim si la profesori.Voi suntetzi vre`o 30 in clasa si aveti un numar mic de profesori,pe cand un profeso are un numar foarte mare de elevi.Printre elevi astia,din fiecare clasa tre sa fie si catziva mai al draqu sau insuportabili si toti astia adunati la un loc cum credeti ca mai poate sa rasbeasca un profesor.Sun convins si cred ca stim cu toti ca ei,profesorii ar vrea sa fie un "profesor ideal".Si tot aici mai intervine si comunicarea.
_fanarapid_

Post by _fanarapid_ »

Cea mai misto ora de astazi a fost ora de economie...spre deosebire de alte dati, azi am discutat toata ora si ii chiar fain asa...daca am face asa la toate orele! Asa ramanem cu mai mult in cap decat daca ne dicteaza acolo teoria si noi o invatam acasa!(si nu intelegem nimic)
YOkozuna

Post by YOkozuna »

pai dupa umila mea parere cred ca cele mai frumoase ore sunt acelea la care nu sunt prezent si sunt prin sarmis sau prin oras :lol:
Mai misto e cand joci un biliard luni la prima ora(ca sa nu zic ce ora am) decat sa stau in banca sa fac exerciti aiuara care nu prea o sa imi ajut avand in vedere ce careiera o sa urmez mai departe
In concluzie nici o ora nu e misto
User avatar
bismarck
Posts: 137
Joined: 13 Oct 2005 09:42
Clasa: Vizitator
Contact:

Post by bismarck »

Ca majoritatea celor care au votat si eu am ales Informatica si cred ca de obicei, noi elevii alegem profesorii si nu materia, deoarece, chiar daca iti place o materie anume si ai un profesor pe care vrei sa il...( hai sa zicem) mangai cu drujba nu cred ca materia respectiva va mai ramane mult timp cea preferata, asa ca tot ceea ce conteaza este profesorul, pt ca de asemenea poti avea o materie care nu iti place deloc, dar daca se intampla sa ai un profesor super de treaba atunci poate si materia respectiva o sa ajunga sa-ti placa.Asa ca s-ar putea ca toate voturile sa le fi adus doamna profesoara Kira(Nu in cazul meu)( fara suparare domnuii profesori Popa si Mustea)
alexandru

Post by alexandru »

cred ca orele interesante sun acelea in care profesorul reuseste sa comunice foarte bine cu elevii, sa transmita mesajul pe care ar dori sa il transmitata in modul cel mai accesibil elevilor si af fi pregatit cu un raspuns pentru intrebarile puse de elevi dar si pentru "perlele" pe care le mai zic iar in acelasi timp profesorul "sa tina clasa in mana" astfel incat sa fie totusi respect fata de profesor si liniste pentru ca mesajul transmis de profesor sa poata fi inteles de elevi 8)
marinmeister

Post by marinmeister »

Nu conteaza profesorul ci pasiunea... orice materie este interesanta in felul ei. Eu am ales Istoria pentru ca ne invatza ca Poporul Roman, asa batut de Dumnezeu cum e azi, a fost un Nume pe scena Europei si va mai fi in continuare. Interesant?
Vlad_Dobrescu
Posts: 21
Joined: 23 Nov 2005 17:09
Clasa: Vizitator
Location: CONAC

Post by Vlad_Dobrescu »

cine a facut chestionarul este rugat prin numele meu, de mai multi elevii ai liceului, sa mai adauge rubrica chiul (a se tine cont ca la aceasta "materie" profesorul poate fi chiar nenea titi -owner of Pestera Sarmis). Acesta rugaminte apare dupa un studiu amanuntit de piata in urma caruia s-a constat ca nu ai pe cine chestiona de la 12 incolo......Si pentru o statistica mai buna Dau cu pace
Vlad a fost copil crescut cu cheia de gat ca Raku/
Dar te ia de gat si te taie la gat ca dracu/
User avatar
L0stS0ul
Posts: 110
Joined: 14 Jan 2005 23:38
Clasa: Vizitator
Location: somewhere...lost in the fog...
Contact:

Post by L0stS0ul »

doamne...chiar asa de pasionati sunt oamenii de info?god...eu chiar am ajuns sa urasc materia asta si sincer as prefera sa merg sa ma spanzur in podul scolii decat sa ma duc la orele astea pe care le consider pur si simplu chinuitoare... :roll:
"don`t make somebody a priority, when they only make you an option..."
User avatar
bismarck
Posts: 137
Joined: 13 Oct 2005 09:42
Clasa: Vizitator
Contact:

Post by bismarck »

Ce-ai patit fato ? Nu strica bunatate de funie :lol: :lol: Stai linistita, glumeam . Acum , sincer nu are rost sa ajungi la " solutii " radicale :D Mai bine faci prezenta, mai tragi un somnik ( sincer nu am vazut pe nimeni sa reuseasca asta la ora de info, dar tu incearca :twisted: poate , poate nu te vede domnul Popa - slabe sanse - ) si se termina ora asa de repede. Eu am incercat chestia asta pe la mate ( hai sa fim sinceri e plictisitor rau profu si nu numai el se vede si in chestionar ) si culmea : am reusit. Asa ca ....nu speria porumbeii din pod :lol:
User avatar
L0stS0ul
Posts: 110
Joined: 14 Jan 2005 23:38
Clasa: Vizitator
Location: somewhere...lost in the fog...
Contact:

Post by L0stS0ul »

bismarck...shhhh...tu stii mai bine decat oricine de pe forumul acesta parerea mea despre informatica si multe altele legate de ea, si cred ca am argumente care le pot demonta oricand pe ale tale.nimeni nu o sa-mi schimbe vreodata parerea...nu sunt pasionata, deci consider ca programarea nu o sa ma ajute la nimic in viitor; nici macar n`o sa-mi dezvolte gandirea, cum se presupune(de asta cred ca se ocupa matematica)...
"don`t make somebody a priority, when they only make you an option..."
Guest

Post by Guest »

Eu cred ca cele mai interesante ore a fost ultimele seminare de la LSD(logica si structuri discrete),la facultate,doar datorita noului profesor,care te binedispune prin glumele sale la fieacre seminar,nu se enerveaza pe noi,nu ne streseaza,si chiar intelegeam,spre deosebire vechiul profesor care pur si simplu prin povestile lui era sa cad cu capul pe banca de somn(nu ca si Pliktisitul,care chiar a cazut :wink: )...eu cred ca toti profesorii din Vlaicu si nu numai ar avea de invaztat de la acest profesor cum sa se poarte,si sa faca orele mai interesante,si sa le placa la elevi...
Virus`s

Post by Virus`s »

profu' ala' al tau seamana cu profa mea de organica.
PUBLICITATE : Dak ai probleme cu somnul,nu poti dormi noaptea,iti recomand sa frecventezi cursurile de modul pedagogic.Somn garantat!
marinmeister

Post by marinmeister »

Vbx vad ca iti place la faculta, da la analiza nu iti place :) Cele mai tari ore sunt orele de germana din faculta
Guest

Post by Guest »

Clar...dar eu ma refeream la alea interesante :D ...alea de la germana sunt cele mai tari doar datorita colegului nostru ....."imaginar" :lol:
Post Reply