Generatia 2005

Forum dedicat absolvenyilor acestui colegiu
abuciuman

Post by abuciuman »

dahn wrote:
abuciuman wrote:Ce va tot plangeti atat de Rendi?
Inca nu ati dat de Vladutiu. Sa vedeti ce o sa plangeti atunci dupa Rendi. :wink: :lol:
Io am auzit ca in anul 4 ii unu' la o materie de soft care rupe. :twisted:
Daca e soft, nu prea are cum sa te rupa... poate e hard. :wink:
User avatar
m7m_teddy
Posts: 29
Joined: 19 Dec 2005 22:08

Post by m7m_teddy »

bai, stiu ca Nafornita te poate pica anul (familia lui, cu care face ETC-ul lui Poli Tim in anul III, are 22 credite; pentru aia de la Vest, asta inseamna max 38 credite = 40-2 pe an ==> picat anul); dar una dupa alta, ca sa se intample asta trebuie sa-i sfidezi grav pe unul din ei. Vei mai pica examene, obisnuit. Chestia ii ca Rendi are o reputatie mai groasa. Adica in general oamenii sunt trecuti prin anul 4. La ea, nu. Fratilor!!! Noi nu vom avea anul 5!!


deci...nu-i vorba de disperare. unele facultati chiar te epuizeaza pentru 5. stiu asta din oarecum proprie experienta. incerc sa obtin max de rezultat cu min de efort (adica 5-ul). imi reuseste, dar asta nu inseamna ca nu am destul de invatat.
User avatar
m7m_teddy
Posts: 29
Joined: 19 Dec 2005 22:08

Post by m7m_teddy »

si, doar de curios, abuciuman, la ce esti? in ce oras? voi trage singur concluzia ca esti in anul 1...
User avatar
m7m_teddy
Posts: 29
Joined: 19 Dec 2005 22:08

Post by m7m_teddy »

si zi-mi de vladutiu, la ce e si care e smenul lui?

ca mie-mi pare ca nu poate fi umult mai rau decat o profa la care
- treb sa stii tot pe de rost
- te pica seminarul pentru ca ai fost la partial (care e OPTIONAL) si ai luat 2 (care i se pare ei mica) <--nu e vb de mine. eu n-am fost la partial 8)
- nu te scoate la tabla pentru ca s-a uitat la notele tale (2 si -2) si a tras concluzia ca n-ai cum sa stii nici de data asta (bineinteles, nota iti da - adica alt 2) <--iarasi, din fericire, nu e vb de mine - care am NOROCUL de avea un 2 si-un 7
abuciuman

Post by abuciuman »

m7m_teddy wrote:si zi-mi de vladutiu, la ce e si care e smenul lui?

ca mie-mi pare ca nu poate fi umult mai rau decat o profa la care
- treb sa stii tot pe de rost
- te pica seminarul pentru ca ai fost la partial (care e OPTIONAL) si ai luat 2 (care i se pare ei mica) <--nu e vb de mine. eu n-am fost la partial 8)
- nu te scoate la tabla pentru ca s-a uitat la notele tale (2 si -2) si a tras concluzia ca n-ai cum sa stii nici de data asta (bineinteles, nota iti da - adica alt 2) <--iarasi, din fericire, nu e vb de mine - care am NOROCUL de avea un 2 si-un 7
Hai mai taie din exagerari. Eu am prins-o pe Rendi la un an dupa ce ii murise sotul si ii paralizase fiica. Se razbuna pe toata lumea si pot sa iti spun ca nu e chiar asa cum zici tu.
Si daca te gandesti putin, poate te prinzi si de ce iti da 2 si -2. Matematica NU se invata "pe de rost" ci se intelege!!!
Si legat de intrebarea ta de mai sus. Anul I l-am terminat de mult timp (1997). Iar pe Vladutiu, te las sa il descoperi singur (daca o sa fi in anul II la Calculatoare). O sa iti placa probabil la nebunie sa iesi de la examen la ora 3 dimineata. Oricum SUCCES cu sesiunea!!! (ca se cam apropie)
User avatar
m7m_teddy
Posts: 29
Joined: 19 Dec 2005 22:08

Post by m7m_teddy »

ai dreptate ca matematica se intelege, (si asta o cred cu tot sufletul, pentru ca eu nu pot toci deloc,dar cand ma apuc de invatat, ma descurc) dar mie imi pare naspa ca, de la un punct (fie el si '2 si -2', sa-ti pierzi sansa de a incerca sa te redresezi).

si nu exageram, ci ce am zis chiar i s-a intamplat unuia care venise la recuperare, din alta grupa. profa s-a enervat, ca cica unii 'incearca s-o evite', si i-a ascultat pe toti cei veniti din alte grupe. sau...mai degraba a trecut prin branza :?

eu nu incercam sa te iau pe sus sau altceva. antonius, un seminarist, chiar ne-a zis ca vladutiu e unul din cei buni profi din tara. eu chiar eram curios. si te mai intreb odata (cu aceeasi curiozitate): CE preda? si cum de-ai iesit din examen la 3?

imi place sa aud chestii despre profesori, dar nu scorneli (gen 'mihut ii sora lui rendi' etc.). TALK TO ME, MAN! :D :D
abuciuman

Post by abuciuman »

m7m_teddy wrote:ai dreptate ca matematica se intelege, (si asta o cred cu tot sufletul, pentru ca eu nu pot toci deloc,dar cand ma apuc de invatat, ma descurc) dar mie imi pare naspa ca, de la un punct (fie el si '2 si -2', sa-ti pierzi sansa de a incerca sa te redresezi).

si nu exageram, ci ce am zis chiar i s-a intamplat unuia care venise la recuperare, din alta grupa. profa s-a enervat, ca cica unii 'incearca s-o evite', si i-a ascultat pe toti cei veniti din alte grupe. sau...mai degraba a trecut prin branza :?

eu nu incercam sa te iau pe sus sau altceva. antonius, un seminarist, chiar ne-a zis ca vladutiu e unul din cei buni profi din tara. eu chiar eram curios. si te mai intreb odata (cu aceeasi curiozitate): CE preda? si cum de-ai iesit din examen la 3?

imi place sa aud chestii despre profesori, dar nu scorneli (gen 'mihut ii sora lui rendi' etc.). TALK TO ME, MAN! :D :D
Antonius e seminaristul lu' Vladutiu. Si acum e cuplat (de fapt de atunci era) cu o colega de-a mea. Sa vezi cum a trecut aia prin seminarul ala. :)) O fi el cel mai bun prof din tara. Si intelege PROF prin asta nu ca se trage de sireturi cu studentii. Am avut colegi care au iesit de la el din examen la 3 noaptea si nu e fabulatie. O sa faci in anul 2 cu el Arhitecturi de Calculatoare I si daca mergi mai departe la Calculatoare o sa ai in fiecare an cate o materie cu el.
Legat de redresari sau "ne"redresari pe undeva are si ea dreptate. Daca ai seminar cu ea si nu mergi nici macar o data la ea la seminar ci doar cu alte grupe, crezi ca e normal? By, the way.... Popescu mai tine seminarii pentru Rendi?

Una peste alta, facultatea nu mai e liceu si nici nu mai esti tratat ca un licean. Nu ai chef sa inveti, treaba ta. O sa vezi la examen daca treci sau nu. E decizia ta. Oricum, daca nu inveti poti sa uiti ca ai examen la Rendi, Vladutiu, Boraci sau mai stiu eu ce alt "zmeu". O sa ai restante pe banda rulanta.
marinmeister

Post by marinmeister »

Bai m7 da-o draq de treaba tu nu inveti nimik toata ziu si te mai plangi ca e greu..... ia exemplu de la ceilalti din camera ta......
;)
User avatar
m7m_teddy
Posts: 29
Joined: 19 Dec 2005 22:08

Post by m7m_teddy »

incepand de anul acesta, auomatica e separata de calculatoare, deci deca am intrat la calc., voi termina acolo. in generatia mea Popescu e seminarist doar la Automatica.
marinmeister

Post by marinmeister »

Bai m7 ai auzit... prima restanta la Rendi prgateste-te pentru ceilalti zmei..... :D
Virus`s

Post by Virus`s »

Ce mah te lauzi k nu ai restante sau ce?NAAH!!MA LAUD SI EU!nici eu nu am.da nu incalzeste pe nimeni cu nimik.eventual pe mine ca nu o sa mai am batai de cap.
User avatar
m7m_teddy
Posts: 29
Joined: 19 Dec 2005 22:08

Post by m7m_teddy »

mda... 'a nu avea' e un mod de-a zice... :lol: loooooooool
Virus`s

Post by Virus`s »

:roll: mda...a nu avea e...chiar a nu avea :P
oricum...life is pink if u fk or drink.
Si pe langa asta am avut o vacanta de floare.Mai bine ramaneam prin "tarile calde".Da si acolo era o problema cu banii...endless,Oricum...fkt it
Peace
marinmeister

Post by marinmeister »

inca o luna pana la sesiune
:((
User avatar
m7m_teddy
Posts: 29
Joined: 19 Dec 2005 22:08

Post by m7m_teddy »

nu stiu daca abuciuman mai posteaza...in sa daca da, vreau sa-i zic ca am vazut putin din 'efectul vladutiu'...

dezastru

note in examen la scris de 0.3, 0.7. am crezut ca notarea e ceva in genul 0-4, dar se pare ca era 0-10!! :shock: :shock: :?
Post Reply