Generatia 2005

Forum dedicat absolvenyilor acestui colegiu
plictisitul

Generatia 2005

Post by plictisitul »

Bah omilor...daca atzi ajuns pana aici ...atzi putea macar sa lasati shi voi un mesaj.....va pup :wink:
marinmeister

Post by marinmeister »

salut Neakelu!!!!!!!
User avatar
vasi1186
Posts: 4
Joined: 03 Dec 2005 02:03
Clasa: Vizitator
Location: Timisoara

A venit si faculta...dar va trece

Post by vasi1186 »

Nu credeti ca ar fi cazul sa fim putin mai seriosi, acum ca suntem la facultate (suntem oameni mari cica). Asa ca eu propun un subiect: cum v-ati imaginat ca e faculta si cum pare ea in realitate (acum cand atzi dat de Rendi&comp.).
O sa incep ei primul, daca tot am propus subiectul. Pai, eu, inainte sa ajung aici credeam ca o sa fiu liber cam in fiecare seara, ca o sa ne adunam mai tot timpul cei care am fost colegi de liceu, ca o sa ne batem doar putin capul in sesiune si cu asta basta, s-a dus un semestru sau chiar un an de faculta. Credeam ca e mai greu sa intri decat sa te mentzii. Cand colo, ce sa vezi, ca sa iei un amarat de 5 sau 6 la un seminar de algebra tre' sa stai noaptea pana la 12 (sau chiar mai mult?) sa-ti faci temele, sa inveti toate teoremele si demonstratiile alea despre care te intrebi daca au vreun rost, si daca ar fi numai asta... ca mai sunt si partzialele pe care daca nu le iei ii cam nasol. Singurul lucru care ne mai salveaza sunt partidele de romaneasca (cunoscatorii stiu despre ce e vorba) care se intind pe cateva ore bune in serile putin mai libere pe care le avem (cam putine, dar asta e).
Gata, nu va mai plictisesc, astept mai multe pareri de la cei de anul I.
plictisitul

Post by plictisitul »

fakulta nu e deloc cum tzi-o imaginezi.....cum a zis shi vasi.....ii mult mai greu sa ramai in fakulta decat sa intri ..... mai ales daca faci algebra cu rendi...azi am avut partzial la ea......nu-i de bine.....sunt binentzeles shi distractzii.....kefuri pe etaj ...in camin......shi alte de-alea....da' pentru multe altele nu ai deloc timp......shkoala te tzine ocupat toata ziua.....mai ales ca oraru e asha de aiurea....: am 2 ore de dimineatza....dup-aia nu mai fac nika pana la 2 si iara pana la opt seara .....te ditruge ...nu ai timp sa te apuci de nika mai serios.....tzine ceva timp pana sa te obishnuieshti....
Gussy

Post by Gussy »

ba voi sunteti nebuni sau prea stresati de scoala??cum naiba sa nu fie fain la faculta cand nu te mai bate nimeni la cap cu ce faci si cand faci si cum faci??e chiar grozav! inteleg..si scoala e importanta dar depinde si la ce facultate esti ca de exemplu un student de la calculatoare sau de la constructii nu se compara cu unu de la vest de la facultati mai usoare cu mult!oricum eu unul am atata timp de distractii de nu mai stiu ce sa fac!cum naiba sunteti asa stresati de scoala??si sunteti doar anu 1...mai departe ce va faceti???lasati-o naibii de scoala si puneti mana si va si distrati ca dupaia 50 de ani tot aveti timp de griji!o sa va fie peste cap...no hai bafta!!!
User avatar
pliktisitul
Posts: 19
Joined: 04 Dec 2005 19:49
Clasa: Vizitator
Location: Timisoara

Post by pliktisitul »

da mah gussy.....ii mare diferentza intre aia de la calculatoare...shi aia de la constructii......tu la ce eshti...la skafandri la IGO......shi n-am zis ca nu e timp de ditractzie....timp ii destul.....sa faci ce vrei......shi nu sunt stresat de shkoala.....da' ash prefera sa trec anu'......ca am vazt pe aici o gramada de oameni cu 2-3 ani in urma.....
User avatar
vasi1186
Posts: 4
Joined: 03 Dec 2005 02:03
Clasa: Vizitator
Location: Timisoara

Post by vasi1186 »

2,3 ani in urma ii putzin spus. Am avut partzial la algebra duminica si, dupa ce ne-a asezat in sala pe cei de la calculatoare de anul I, i-a invitat pe cei de anul V :!: , care cica nu numa ca erau anul V da' erau si in ceva extensie. asa ca totusi as prefera sa cam iau examenele la timpul lor, ca n-am chef ca in anul IV sa am la algebra restantze din anul I (si sa nu le nici iau).
Gussy

Post by Gussy »

pliktisitule nam zis ca e mare diferenta intre cei de la constructii si cei de la calculatoare...am zis ca e mare diferenta intre cei de la poli unde e super greu(in special la constructii si calculatoare) si cei de la vest(de la facultatile mai usoare)! faza cu scafandrii la IGO e consumata...trebuia sa te gandesti si tu mai bine inainte sa scrii asta!oricum din ce ai scris mai sus eu nu pot sa inteleg numai ca esti stresat de scoala!asta e.bafta!!!
User avatar
pliktisitul
Posts: 19
Joined: 04 Dec 2005 19:49
Clasa: Vizitator
Location: Timisoara

Post by pliktisitul »

da mah ...la calculatoare ii super greu.......shi eu am dat acelash partzial ca si vasi.....shi te uimeshte catzi din anii mari...mult mai mari.....vin sa-shi dea algebra de anu I......si oricum la calculatoare nu prea reusheshti daca nu eshti putzin stresat....peace
marinmeister

Post by marinmeister »

Bai voi nu avetzi nici o treba..... suntetzi varza cum sa fie grea faculta. dak vrea cineva numarul lui pliktisitu e 0727376559
User avatar
pliktisitul
Posts: 19
Joined: 04 Dec 2005 19:49
Clasa: Vizitator
Location: Timisoara

Post by pliktisitul »

da marine exti extrem de sexos.....tzi-ai gasit...pui numaru meu pe forum....vezi mah...io nu sunt asha de BEAT...inca......poate mai tarziu......va pup pe totzi dulce de tot....:))
marinmeister

Post by marinmeister »

bai pliktisitule ce pana mea mai zici mah? Nu mai intri pa net? sa traieshti mah....
abuciuman

Post by abuciuman »

plictisitul wrote:fakulta nu e deloc cum tzi-o imaginezi.....cum a zis shi vasi.....ii mult mai greu sa ramai in fakulta decat sa intri ..... mai ales daca faci algebra cu rendi...azi am avut partzial la ea......nu-i de bine.....sunt binentzeles shi distractzii.....kefuri pe etaj ...in camin......shi alte de-alea....da' pentru multe altele nu ai deloc timp......shkoala te tzine ocupat toata ziua.....mai ales ca oraru e asha de aiurea....: am 2 ore de dimineatza....dup-aia nu mai fac nika pana la 2 si iara pana la opt seara .....te ditruge ...nu ai timp sa te apuci de nika mai serios.....tzine ceva timp pana sa te obishnuieshti....
Ce va tot plangeti atat de Rendi?
Inca nu ati dat de Vladutiu. Sa vedeti ce o sa plangeti atunci dupa Rendi. :wink: :lol:
dahn
Posts: 1
Joined: 15 Dec 2005 16:18
Clasa: Vizitator

Post by dahn »

abuciuman wrote:Ce va tot plangeti atat de Rendi?
Inca nu ati dat de Vladutiu. Sa vedeti ce o sa plangeti atunci dupa Rendi. :wink: :lol:
Io am auzit ca in anul 4 ii unu' la o materie de soft care rupe. :twisted:
marinmeister

Post by marinmeister »

Nu atzi auzit voi de Nafornitza? El si toata familia lui??????????????? Ala cica e de groaza..... :))
Post Reply