Profesorul ideal

Locul de intalnire al elevilor CNAV care pot discuta aici tot ce doresc dar fara a iesi din topic.
pozy

Post by pozy »

nu e vb de copy+paste...e doar vorba de idioti p toate drumurile...
PanteraRoz

Post by PanteraRoz »

Revine cineva la subiect ca vad ca pozy asta e in flacari.L-am cam ranit.
delphi

Post by delphi »

De ce oare tot felul de neciopliti sunt pe forum?... "Prin profesorul ideal inseamna multe..." scrietzi ce va supara legat de profi ... ce fac zilnic si va scot din sarite... dar scrietzi ce este dupa parerea voastra "ilegal ce fac profesorii"
User avatar
L0stS0ul
Posts: 110
Joined: 14 Jan 2005 23:38
Clasa: Vizitator
Location: somewhere...lost in the fog...
Contact:

Post by L0stS0ul »

mi se pare aiurea ca dupa ce un/o anumit/a profesor/oara a prins ciuda pe un/o elev/a atunci cand il asculta, chiar daca stie tot, nu`i da o nota ca lumea..
"don`t make somebody a priority, when they only make you an option..."
delphi

Post by delphi »

Asta e adevarat... dar pe mine ma oftica cel mai mult la "profesorii" din ziua de azi, felul lor de a fii... Nu stiu sa faca diferenta dintre scoala si oras, sunt multi profesori care in oras se cred ca la scoala, problema nu e ca se leaga de noi elevii in oras ci aceea ca la ore ne asculta si prind si ciuda de care zicea lastsoul pt ca :
*am fost in barul in care a fost el
*am baut o bere in plus
*umblam cu prietenii lor
*etc...

Si inca un lucru enerveant e acela cand un anumit profesor scote elevii de la ore... poate ca ei nu stiu ligeli din zilele noastre dar ei nu au nici un drept sa ne scoata afara de la ore... PARINTII NE TRIMIT LA SCOALA SA INVATAM NU SA FIM SCOSI DE LA ANUMITE ORE DE ANUMITI PROFESORI CARE AU CIUDA PE NOI SAU CEL PUTIN NU LE PLACE DE FATA NOASTRA!!!
De aceea va propun voua elevi ai CNAV sa ne impotrivim acestor profesori care ne scot afara de la ore!... Cel mai rau lucru care se poate intampla cand refuzam iesirea de al ore e sa ne asculte!!! SA NE ASCULTE!!! Cine e cu mine sa posteze si el ce nu ii convine la profesorii din ziua de astazi.
User avatar
__SanDMAN__
Posts: 6
Joined: 24 Nov 2004 09:25

Post by __SanDMAN__ »

In legatura cu profesorul/profesoara ideal(a).
Nu se poate spune ca nu tin cont de facem si in afara scolii. Dar exista profesori si profesori. Unii tin cont si altii nu tin cont. Dar ce sa faci, cand nu prea ai ce face. Ei fac cum vor ei cat timp elevii nu sunt uniti. Si aici apare marea dilema: ce poti face cand 3/4 nu vor si 1/4 vrea. Nu ai ce face. Pentru ca tot timpul exista cel putin 2-3 "destepti" dintr-o clasa care sa fie impotriva ta. Asa ca, nu poti face altceva decat sa induri. Pentru ca asta o sa-ti foloseasca si mai mult in facultate, unde nu o sa poti sa faci decat doua lucruri: ori rabzi, ori renunti.
_fanarapid_

Post by _fanarapid_ »

Nu exista profesor ideal la noi in scoala!
mrvulpe

Post by mrvulpe »

delphi wrote:Asta e adevarat... dar pe mine ma oftica cel mai mult la "profesorii" din ziua de azi, felul lor de a fii... Nu stiu sa faca diferenta dintre scoala si oras, sunt multi profesori care in oras se cred ca la scoala, problema nu e ca se leaga de noi elevii in oras ci aceea ca la ore ne asculta si prind si ciuda de care zicea lastsoul pt ca :
*am fost in barul in care a fost el
*am baut o bere in plus
*umblam cu prietenii lor
*etc...

Si inca un lucru enerveant e acela cand un anumit profesor scote elevii de la ore... poate ca ei nu stiu ligeli din zilele noastre dar ei nu au nici un drept sa ne scoata afara de la ore... PARINTII NE TRIMIT LA SCOALA SA INVATAM NU SA FIM SCOSI DE LA ANUMITE ORE DE ANUMITI PROFESORI CARE AU CIUDA PE NOI SAU CEL PUTIN NU LE PLACE DE FATA NOASTRA!!!
De aceea va propun voua elevi ai CNAV sa ne impotrivim acestor profesori care ne scot afara de la ore!... Cel mai rau lucru care se poate intampla cand refuzam iesirea de al ore e sa ne asculte!!! SA NE ASCULTE!!! Cine e cu mine sa posteze si el ce nu ii convine la profesorii din ziua de astazi.

Ce faci fha? ;] iei atitudine? nu te mai obosi ca nu are rost ma 8)
User avatar
PopaDaniel
Posts: 77
Joined: 23 Nov 2004 15:19
Nume: Popa
Prenume: Daniel
Clasa: Profesor

pt mrvulpe

Post by PopaDaniel »

In topicul "Ce parere aveti despre site" mrvulpe parea incantat de ideea de a avea un forum in care sa discute diverse probleme, iar cand cineva isi spune parerea despre un subiect ii taie avantul. Hmmm. Cam indecisa persoana.
Rostul acestui topic este de a afla cum ar trebui sa fie un profesor din punctul de vedere al unui elev. Cred ca asta a dorit creatorul topicului.
PanteraRoz

Post by PanteraRoz »

PopaDaniel meritzi aplauze. :o
mrvulpe

Post by mrvulpe »

No comment
Postasul
Posts: 14
Joined: 15 Jan 2005 10:39
Clasa: Vizitator
Location: Ciungii Romoselului

Post by Postasul »

ba sincer sa fiu chiar am crezut ca nu mai intra nime` pe topicu` asta
well...imi pare bine
ce faceti? ce mai ii nou prin oras
a da topicu era cu profi
sa va dau un indiciu
:!:
dupa mine, profu` ideal pe langa faptul ca
-preda sa inteleaga toata lumea
-preda astfel incat toata lumea sa inteleaga TOATA materia de la scoala
-preda astfel incat TOTI sa stie si probleme de la scoala
TOATE
-are mustata
glumeam!!!!! hehehe
-ne intelege ca d-aia ii IDEAL
-pretinde mult si da numa de la 9.51 in sus (49 de sutimi :twisted: ) ca doar d-aia ii ideal
UTOPIA...

un prof real aproape ideal pai sunt destul de multe imagini a profului
cea comunista de genul :twisted:
cea americana de genul 8) sau :-0 nu-l intereseaza de elevi
cea romaneasca postdecembrista: :wink: a.k.a. bat (beat)
ca elev sincer sa fiu nu stiu ce fel de prof. imi e necesar
oky
papa
User avatar
L0stS0ul
Posts: 110
Joined: 14 Jan 2005 23:38
Clasa: Vizitator
Location: somewhere...lost in the fog...
Contact:

Post by L0stS0ul »

e aiurea ca la majoritatea materiilor am ajuns sa merg degeaba :shock: . mai bine stau acasa si copiez din manual, ca doar tot aia fac si la scoala, sau in cel mai bun caz, profesorul imi dicteaza ceea ce scrie acolo. ne pierdem viata in bancile scolii degeaba.
toti zic ca daca vrei sa inveti, inveti si fara efortul profesorului, dar el pentru ce exista? traieste aiurea pe banii statului :o . stiu foarte multe astfel de exemple si nu cred ca ar avea careva argumente sa ma contrazica.
"don`t make somebody a priority, when they only make you an option..."
Vampire

Post by Vampire »

nici eu nu cred k la noi in scoala exista un prof ideal tinand cont k idem L0stS0ul :P
smell

Post by smell »

lost soul rulez!
Post Reply