Filme preferate?!

Aici puteti discuta tot ceea ce doriti fara ca ceea ce este off topic sa fie sters. Singura regula impusa: atentie la limbaj.
User avatar
coracao
Posts: 214
Joined: 19 May 2006 22:47
Clasa: Vizitator
Location: Orastie
Contact:

Post by coracao »

Cele mai tari: "Gladiator" si "Leon"!!!!!!!!!
alexandru

Post by alexandru »

:arrow: Matrix
:arrow: Matrix Reloaded
:arrow: Matrix Revolutions 8)
User avatar
material_girl
Posts: 146
Joined: 04 Oct 2006 18:35
Clasa: Vizitator
Location: somewhere over the rainbow
Contact:

Post by material_girl »

the blair witch project
I'm not crazy! My reality is just different than yours!
User avatar
bismarck
Posts: 137
Joined: 13 Oct 2005 09:42
Clasa: Vizitator
Contact:

Post by bismarck »

Eu zic sa folosim ideea lui Coracao si la filme nu numai la muzica....totusi aici e si un avantaj, asa poate comvingeti lumea sa vizioneze filmul respectiv, in cazul in care nu l-au vazut deja.
Ideea e sa postam pe langa numele filmului si o mica descriere...daca nu aveti idei (www.port.ro)

Aseara, pentru a 3 -a oara ... Venom (horror)

"Ray Sawyer, ciudatul oraşului, este ucis într-un bizar accident de maşină care este legat de o serie de procesiuni voodoo. Nişte adolescenţi locali încep un soi de investigare a cazului, iar o parte dintre ei se hotărăsc să facă o vizită la o casă aşezată în mlaştinile din Louisiana, loc în care cred că ar putea afla mai multe despre incident. Descoperă în curând că Ray este de fapt posedat de sufletele unor criminali şi ale unor nelegiuţi care nu vor decât să vadă sânge curgând. Tinerii au două opţiuni: să-i supraviţuiască lui Ray sau să devină următoarele sale victime...
"
User avatar
coracao
Posts: 214
Joined: 19 May 2006 22:47
Clasa: Vizitator
Location: Orastie
Contact:

Post by coracao »

In "LEON" se prezinta un anume ucigas platit care ajunge sa aiba grija de o fata, Mathilda, dupa ce parintii ei au fost ucisi de un politist corupt ce facea trafic cu droguri...Leon o invata pe Mathilda cum da devina "curatatoare"...in final ajungand sa fie....dar mai bine vedeti filmul...
User avatar
material_girl
Posts: 146
Joined: 04 Oct 2006 18:35
Clasa: Vizitator
Location: somewhere over the rainbow
Contact:

Post by material_girl »

Pe 21 octombrie 1994, Heather Donahue, Joshua Leonard si Michael Williams intrau în pãdurea Black Hills (Maryland) cu scopul realizãrii unui film documentar despre o legendã localã: “The Blair Witch” (vrãjitoarea din Blair). De atunci, nu s-a mai auzit nimic de ei.

Un an mai târziu, a fost gãsit materialul filmat. I s-a dat un nume - “Proiectul Blair Witch” -acestei, de fapt, mãrturii. Ea descrie cele cinci zile cumplite petrecute de cineasti în pãdurea Black Hills, surprinzând întâmplãrile înspãimântãtoare ce au condus la disparitia grupului.


...pe scurt cam asta ar fi filmul "the blair witch project".
I'm not crazy! My reality is just different than yours!
Just
Posts: 57
Joined: 19 May 2006 22:40
Clasa: Vizitator
Location: In propriul Regat
Contact:

Post by Just »

am vazut District 13 un film tare fain.....francezii astia stiu sa faca si filme de actiune . si am revazut Vidoq ,din nou un film de nota 10!
au revoir!
Decide whether or not the goal is worth the risks involved.If it is,stop worrying.
vyruss

Post by vyruss »

filme noi nu scrieti pe aici? ca pe alea le-am cam vazut :D
User avatar
coracao
Posts: 214
Joined: 19 May 2006 22:47
Clasa: Vizitator
Location: Orastie
Contact:

Post by coracao »

Astept sa vad Spider-man 3
alexandru

Post by alexandru »

nu stiu cat de noua e informatia dar am inteles ca va aparea Piratii din CARAIBE 3 8)
User avatar
L0stS0ul
Posts: 110
Joined: 14 Jan 2005 23:38
Clasa: Vizitator
Location: somewhere...lost in the fog...
Contact:

Post by L0stS0ul »

nu mi-a placut venom...pt ca s-a intamplat tot ce ma asteptam sa se intample..urasc filmele astea noi asa-zise "horror"..wtf? sunt toate la fel : "venom", "house of wax", "the texas chainsaw masacre"...100000 de tineri pleaca nu stiu unde si ii gaseste un monstru si ii omoara...la sfarsit o tipa, sau in cazurile mai fericite un tip si tipa, inving raul si supravietuiesc...uuuu, how scary, how spooky...poate pentru cand aveam 4 ani...unde sunt filmele de groaza gen "pasarile" sau "children of the corn",care chiar ma faceau sa ma bag cu capul sub plapuma si sa dorm cu lumina aprinsa si draperiile tras...
si inca o chestie...paris hilton in filmele horror????!!!!? e ca si cand as vedea un film pentru copii cu pamela anderson...e de-a dreptul penibil...

concluzie:vreau sa vad un film vechi si bun...daca nu, o sa fiu obligata sa ma uit seara de seara la diaconescu :(( :(( :(( so, have mercy, save me!!!
"don`t make somebody a priority, when they only make you an option..."
PanteraRoz

Post by PanteraRoz »

The Score
User avatar
coracao
Posts: 214
Joined: 19 May 2006 22:47
Clasa: Vizitator
Location: Orastie
Contact:

Post by coracao »

eu m-am uitat din nou la spider-man 1 si 2...la Hot Shots 1 si 2 si la toata seria de American Pie (1,2,3,4,5)...super tari toate...
alexandru

Post by alexandru »

Mincinosul mincinosilor 8)
PanteraRoz

Post by PanteraRoz »

Shawshank Redemption
Shadow Of The Sword
Post Reply