Retea de calculatoare in scoala

Locul de intalnire al elevilor CNAV care pot discuta aici tot ce doresc dar fara a iesi din topic.
User avatar
Carpe Diem
Posts: 53
Joined: 21 Apr 2006 03:51
Clasa: Vizitator
Location: Orastie

Post by Carpe Diem »

Nu este vina mea ca te-ai regasit in descrierea dlui Patapievici! Daca te-ai fi dovedit un om cu o calitate umana cat de cat, ti-as fi oferit repere mele bibliografice concrete, ma refer in articole si studii pe care, desi mai mic decat tine, le-am publicat la edituri presigioase. Consider ca este sub demnitatea mea sa continui discutia cu tine si sub demnitatea oricarui om sa te suporte in preajma lui.

UN ADIO SINCER SI PENTRU TOTDEAUNA!
<Carpe Diem>
marinmeister

Post by marinmeister »

Daca ai publicat ceva asta nu te face superior... sa stii daca tu ai in spate "scoala cartilor" (daca pot spune asa) eu si pantera avem in spate "scoala vietii" plus cate ceva din "scoala cartilor" pe care o posezi tu. De aceea cred ca putem spune ca nu suntem nicidecum inferiori tie... Asta a fost lucrul care m-a scos din sarite la tine, ca te crezi superior... asa ca...

Poti sa imi dai referintele acelea, chiar te rog... o sa le tratez cu seriozitate si respect... si daca am gresit in aprecierea ta voi fi primul care recunoaste...(chiar daca tu crezi ca nu sunt capabil de asa ceva) dar vreau sa vad ceva concret...

Cat despre faptul ca m-am regasit in scrierile lui Patapievici, care nu merita titlul de "domn", este si normal deoarece eu ma consider ROMAN,poate tu nu, si H.R. Patapievici spunea ca "romanii sunt un popor de omuleti patibulari" (am citat din memorie... sper sa fie citatul exact)

Doamne ajuta! TND!


P.S.: Poti sa mi le trimiti ca mesaj privat daca vrei... La referintele bibliografice ma refer :)
User avatar
Carpe Diem
Posts: 53
Joined: 21 Apr 2006 03:51
Clasa: Vizitator
Location: Orastie

Post by Carpe Diem »

Nu este o mandrie prea mare scoala asta a vietii! In cazul asta, fata de bunicul meu tu nu ajungi nici pana la calcai. Acesta nu poate fi considerat un reper imuabil. De fapt, probabil ca si comportamentul si limbajul tot la aceeasi scoala, asa zis, a vietii le-ai invatat. Daca s-ar fi dat note si s-ar fi lasat repetenti, ma intreb in ce clasa ai fi fost acum. Este o intrbare retorica. Raspunsul il stim cu totii...

Nu iti voi trimite mesaje pe privat cu reperele mele, nu ma ascund si nici nu imi este rusine. Ci, NU iti voi trimite TIE nici un reper...nu meriti, esti o rusine fara margini pentru noi toti...

PS. Ai macar marea decenta ca atunci cand bei, sa te culci, nu sa injuri pe forumuri pe cei care nu ti-au facut nimic. Poti sa-ti dovedesti barbatia si altfel...
<Carpe Diem>
marinmeister

Post by marinmeister »

Atunci sa stii ca ma doare in spate de tine... deci nu ai cu ce sa iti sustii afirmatiile... deci esti un nimic mincinos pe deasupra...
Asta este... sunt constient ca sunt multi care se cred mari si tari si arunca cu vorbe pe internet, ca doar e gratuit nu?, si cand sa confirme ceva nu au cu ce...
Bine ma baiatule te-am lasat...
Ziceam sa mi le trimiti pe privat in caz ca nu vrei sa se cunoasca cine esti... dar noah, asa ingust la minte cum vad ca esti nu ai priceput... imi pare sincer rau pentru tine...
Doamne ajuta! TND!
User avatar
Carpe Diem
Posts: 53
Joined: 21 Apr 2006 03:51
Clasa: Vizitator
Location: Orastie

Post by Carpe Diem »

Omnipotentule,

nu ai realizat ca nu doresc, in primul rand sa imi dezvalui identitatea fata de tine? La ce om te-ai dovedit, esti in stare de orice...nu imi doresc sa ma trezesc cu o surpriza. Tin prea mult la integritatea familiei mele incat sa risc sa fie amenintata de un scelerat care atunci cand bea nu se poate controla.

Ai o problema grava, Marine! Du-te la un control! Si... fara pretentii de perverse de transparenta...
<Carpe Diem>
marinmeister

Post by marinmeister »

LOL!!! esti tare ma!!! era sa pic de pe scaun cand am citit!!!!! Ma simt asa de Robert DeNiro in Nasul incat cred ca o sa pun mafiotii pe tine! LOL!!! Copile mai iesi si tu pe afara la aer ca stai prea mult in praf acasa... Visezi povesti cu mafioti si crime impotriva familiilor... Chiar te crezi asa de important? Ma faci sa rad.... Tu reprezinti un nimic pentru toata lumea... speram sa putem discuta civilizat (fara jigniri voalate... daca e ceva prefer spus in fata cu p***, pi***, si alte cuvinte obscene deoarece sa nu spui ce gandesti si in modul in care o gandesti inseamna ipocrizie)... aseara a fost ceva special... de obicei cand beau nici macar nu deschid calculatorul... dar aseara eram prea fericit si ai venit tu cu scarba, superioritatea ta fata de oamenii de rand,asa ii consideri tu, m-a calcat pe nervi... Si apropos eu daca este sa injur, injur si de fata cu un profesor universitar, nu imi pasa... zic ceea ce simt... Asa ca domule dictionar, te salut...
si transparenta mea nu e de pus la indoiala... daca un adversar de discutii de al meu vine cu fapte care sa sustina ca e mai bun eu ma inclin... dar nu cred in vorbe goale... pana acum asta ai dat tu...
Doamne ajuta! TND!
User avatar
Carpe Diem
Posts: 53
Joined: 21 Apr 2006 03:51
Clasa: Vizitator
Location: Orastie

Post by Carpe Diem »

Marine, esti din ce in ce mai ciudat de la o ora la alta.

Incerci sa te explici ca nu bei? Este evident ca ai o problema cu alcoolul si ca esti atat de marcat de scoala asta a vietii (penibila scoala ai mai urmat!) incat te inneci in bautura. Nu mai esti o enigma pentru nimeni...

A propos, vezi ca ti se pregateste ceva...:)

Bea o bere ca sa poti face fata.

PS. Eu nu ma cred mare si tare...asa a interpretat neuronul tau overclocked...Sunt o biata fiinta mizera, intr-un oras uitat de Dumnezeu...unde timpul, parca sta in loc...
<Carpe Diem>
User avatar
Carpe Diem
Posts: 53
Joined: 21 Apr 2006 03:51
Clasa: Vizitator
Location: Orastie

Post by Carpe Diem »

marinmeister wrote: speram sa putem discuta civilizat (fara jigniri voalate... daca e ceva prefer spus in fata cu p***, pi***, si alte cuvinte obscene deoarece sa nu spui ce gandesti si in modul in care o gandesti inseamna ipocrizie)...
CIVILIZÁT, -Ă, civilizaţi, -te, adj. 1. Care are o cultură şi o tehnică înaintată, care a ajuns la un nivel superior de civilizaţie, la un standard de viaţă ridicat. 2. Care este manierat, politicos. – V. civiliza. Cf. fr. c i v i l i s é.

Lasa alcoolul Marine, iti mananca Ratiunea.

Cultura inaintata si nivelul superior de civilizatie se refera la un alt regn decat la cel din care faci parte. Ti-am definit ce inseamna in lumea mea "civilizat". Poate in regnul tau, "civilizat" se traduce cu: mers pe doua carari, bautura ieftina si foarte ieftina, ragaieli, desfrau, injuraturi, exhibitionism, adulter, gerontofilie etc. Zoofilia nu. Deoarece se petrece intre participantii din acelasi regn.
<Carpe Diem>
marinmeister

Post by marinmeister »

Am avut parte de surprize la viatza mea... nu ma mai sperie... ce mi se poate pregati? Sunt pregatit de orice nu ma mai mira nimic, nu ma mai sperie nimic...
Eu nu am zis ca nu beau... nicidecum... beau recunosc... beau cate o bere la terasa beau cate un pahar de vin... aseara a fost ceva special ca eram super fericit ca a luat Rapid Cupa Romaniei de aceea am intrat si pe net...ca sa vad ce se mai zice pe la ziarele online... si aveam si tab-ul cu pagina de forum deschis si am intrat... de aceea ti-am si raspuns... altfel eram la somn... :D
Si beau berea aceea fiindca e foarte cald nu fiindca am nevoie sa trec peste surpriza care se pregateste... :)
M-ai inteles gresit baiete... mai ai de mancat ceva paine pana ajungi sa cunosti oamenii... e adevarat ca e numai pe forum dar noah...
Doamne ajuta! TND!

P.S.:Mi se va sterge useru?Mare scofala..... O sa traiesc si fara....
Pentru Dumnezeu, Patrie si Familie!
User avatar
Carpe Diem
Posts: 53
Joined: 21 Apr 2006 03:51
Clasa: Vizitator
Location: Orastie

Post by Carpe Diem »

Am avut parte de surprize la viatza mea... nu ma mai sperie... ce mi se poate pregati? Sunt pregatit de orice nu ma mai mira nimic, nu ma mai sperie nimic...

Eu nu am zis ca nu beau... nicidecum... beau recunosc... beau cate o bere la terasa beau cate un pahar de vin... aseara a fost ceva special ca eram super fericit ca a luat Rapid Cupa Romaniei


Consumarea frecventa de alcool duce la dependenta cronica si treptat la efecte grave pentru dependenti, dar si pentru societate, nu numai prin pierderea capacitatilor contribuante la progresul social al tot mai multor persoane (ce au devenit dependente de alcool), ci si prin faptul ca acestea au conduite destructive si de multe ori fac boli grave. Efectele alcoolismului cronic sunt totdeauna si fizice.



M-ai inteles gresit baiete... mai ai de mancat ceva paine pana ajungi sa cunosti oamenii... e adevarat ca e numai pe forum dar noah...
Doamne ajuta! TND!


Tu ii cunosti de doua ori mai bine decat mine, ca doar ii vezi dublu...

P.S.:Mi se va sterge useru?Mare scofala..... O sa traiesc si fara....

De ce crezi ca ti se va sterge userul? Ai facut ceva rau?
<Carpe Diem>
marinmeister

Post by marinmeister »

Asa... copilasule... ce vrei sa zici cu asta? Mi-ai luat postu si l-ai comentat... Nu ai dreptul sa ma judeci... dupa ce treci prin ce am trecut eu ai dar nu inainte... Si despre cunoscutul oamenilor ii cunosc nu fiindca "ii vad dublu" ci fiindca reusesc sa imi dau seama de anumite lucruri...
Spre surprinderea ta oamenii beau cate o bere rece in fiecare zi sa se racoreasca... asta nu inseamna alcolism... nu am baut niciodata in exces decat in cazuri de fericire foarte mare sau de suparare foarte mare... o bere sau doua pe saptamana nu duc la alcolism...
Doamne ajuta! TND!
User avatar
Carpe Diem
Posts: 53
Joined: 21 Apr 2006 03:51
Clasa: Vizitator
Location: Orastie

Post by Carpe Diem »

Normal. Esti abuzatul lumii, esti cel mai oropsit dintre toti oropsitii, esti parasit de toti si de toate...dar fii util cu ceva...Eu vad ca toata ziua o freci pe net si parazitezi. Nici nu ma mir ca nu pui mana pa carte si bei, bei, bei sa uiti de toate insuccesele tale la biliard sau...zidarul...

Scorurile pentru Marinmeister

Joc Scor Rank Jucat de Varsta scor
Biliard N/A N/A 46206 293d 6h 56m 5s
Gaseste diferentele N/A N/A 39653 198d 3h 47m 39s
Sports Smash N/A N/A 22488 138d 14h 37m 0s
Pacman N/A N/A 15384 39d 4h 35m 36s
Collapse N/A N/A 11799 21d 6h 41m 55s
Zidarul N/A N/A 11532 31d 1h 49m 34s
Rama N/A N/A 9920 318d 1h 45m 46s
OZN 101 N/A N/A 7220 140d 2h 44m 13s
Tetris N/A N/A 6859 27d 1h 37m 55s
Arcasul N/A N/A 6547 20d 37m 23s
E timpul pentru un hamburger N/A N/A 6157 24d 20h 25m 2s
Dulapul cu surprize N/A N/A 4777 317d 4h 34m 9s
Instalatorul N/A N/A 4359 324d 19h 46m 23s
Bob cel infometat 3025 62 din 254 4281 26d 4h 55m 50s
Camera groazei N/A N/A 4253 279d 11h 31m 26s
Darama jaloanele N/A N/A 4070 237d 17h 48m 27s
Hexagon N/A N/A 3854 50d 23h 24m 0s
Stickman Shooter 28 451 din 543 3781 7d 23h 34m 26s
Mananca fulgi 9600 316 din 522 3493 28d 48m 22s
Ping Pong N/A N/A 3440 291d 8h 49m 31s
Jig Saw Puzzle N/A N/A 3119 120d 36m 57s
Simon N/A N/A 2723 223d 21m 18s
Mini puzzle N/A N/A 2681 112d 4h 44m 22s
Duble N/A N/A 2643 187d 16h 34m 37s
GiG Racer N/A N/A 2430 45d 48m 41s
Accident N/A N/A 2348 219d 11h 7m 14s
Reversi N/A N/A 2216 219d 6h 13m 47s
Plasma V2 N/A N/A 2170 117d 22h 42m 29s
Vikingul N/A N/A 1887 78d 14h 18m 8s
Paleta N/A N/A 1856 303d 19h 43m 12s
Muay Thai N/A N/A 1656 145d 8h 42m 37s
Flip Out N/A N/A 1637 333d 18h 14m 5s
La mere N/A N/A 1632 34d 4h 33m 15s
Apara-ti castelul 2 N/A N/A 1621 18d 2h 3m 26s
Labirint N/A N/A 1585 314d 19h 31m 37s
Aselenizare N/A N/A 1519 342d 13h 3m 7s
Sparge blocuri N/A N/A 1463 342d 11h 59m 53s
Tricky Clicky Ball 2 13 44 din 138 1358 152d 10m 40s
Colectionarul N/A N/A 1313 152d 1h 4m 2s
Air Fox N/A N/A 1200 70d 3h 32m 15s
Space Dude N/A N/A 1187 85d 16h 48m 28s
Asteroizi N/A N/A 1077 414d 19h 14m 38s
1-i N/A N/A 1044 3d 17h 15m 30s
Ball Revamped Metaphysik N/A N/A 833 109d 20h 49m 28s
Asul Spatiului N/A N/A 795 64d 2h 41m 24s
La polenizat N/A N/A 622 110d 2m 31s
Invadatorii spatiali N/A N/A 619 263d 4h 58m 4s
Asteroid Field N/A N/A 601 99d 20h 48m 58s
Kwik Shot N/A N/A 261 N/A

<Carpe Diem>
marinmeister

Post by marinmeister »

Mai al meu... azi am si eu o zi libera... ce sa fac altceva? Si sincer habar nu am de unde e lista aia... eu ce ma joc e pe yahoo sau pe ejocuri... clasamentul ala al tau nu imi spune nimik... fi te rog bun si informeza-ma de unde este...
Doamne ajuta! TND!
User avatar
Carpe Diem
Posts: 53
Joined: 21 Apr 2006 03:51
Clasa: Vizitator
Location: Orastie

Post by Carpe Diem »

marinmeister wrote:Mai al meu... azi am si eu o zi libera... ce sa fac altceva? Si sincer habar nu am de unde e lista aia... eu ce ma joc e pe yahoo sau pe ejocuri... clasamentul ala al tau nu imi spune nimik... fi te rog bun si informeza-ma de unde este...
Doamne ajuta! TND!

Ce importanta mai are...era si poza ta acolo si nmele tau intreg - Marin Dan Alexandru! Acum o sa negi ca te cheama asa, si apoi o sa zici ca de fapt nici nu existi. [/img]
<Carpe Diem>
marinmeister

Post by marinmeister »

Mai asta... asa ma cheama... dar nu stiu de unde e... ti-am zis... eu joc pe Yahoo Games sau pe ejocuri.ro... iti mai zic o data... imi zici de unde e lista?
Daca nu... treaba ta... ma lasa rece...
Doamne ajuta! TND!
Post Reply