Stiti ce e iubirea?

Locul de intalnire al elevilor CNAV care pot discuta aici tot ce doresc dar fara a iesi din topic.
Axime5

Stiti ce e iubirea?

Post by Axime5 »

Stiu elevii din Vlaicu sa iubeasca cu adevarat?
:shock:
PanteraRoz

Re: Stiti ce e iubirea?

Post by PanteraRoz »

Axime5 wrote: Stiu elevii din Vlaicu sa iubeasca cu adevarat?
:shock:
Cine ejti ma?
PanteraRoz

Post by PanteraRoz »

Si aici e linijte. Hai care face primul pasu' cu o definitie a dragostei :lol: huhuhuh
vyruss

Re: Stiti ce e iubirea?

Post by vyruss »

Axime5 wrote: Stiu elevii din Vlaicu sa iubeasca cu adevarat?
:shock:
te simti singura? :D
Axime5

Wrong!!!!

Post by Axime5 »

Actually... me no dar am vazut atatia care desi se lauda ca au prieteni... au sufletul singur, si chiar sufera, si tocmai despre ei vreu sa vb. Tocmai pt ca am vazut cum e sa iubesti cu adevarat, ma intreb cum puteti unii sa fiti fara suflet, da ma rog poate va reveniti... da pana una alta raspundeti la intrebare cu argumente.... ca apoi le-oi spune si eu pe ale mele.
PanteraRoz

Post by PanteraRoz »

Delete
Last edited by PanteraRoz on 03 Mar 2010 04:20, edited 1 time in total.
marinmeister

Post by marinmeister »

Nu shtiu, dar am impresia ca Pantera Roz e un pic misogin. Nu incerca sa convingi o fata ca nu are dreptate sa se increada in iubire adevarata, este imposibil sa o convingi (apropo de asta postam pe alt forum la "Cum poti face un ateu sa creada in Dumnezeu" si cred ca e mare asemanare). Axime5 cred ca tu ai inceput un topic fara un scop anume si vrei sa vezi ce iasa. Daca nu e asa sa imi spui. Iubirea adevarat nu poate fi simtita de un copil fiindca aceasat e un amestec de prietenie, de atractie sexuala si de incredere, or la varsta de 17/18/19 ani nu putem simti adevaratul sentiment care este numit iubire. De aceea cred ca topicul e putin cam exagerat pentru un forum de liceu. Cat despre faptul cu "ma intreb cum puteti unii sa fiti fara suflet, da ma rog poate va reveniti" nu cred ca exista cineva fara suflet ci sunt persoane care doar braveaza.
Salutare
PanteraRoz

Post by PanteraRoz »

Delete
Last edited by PanteraRoz on 03 Mar 2010 04:13, edited 1 time in total.
marinmeister

Post by marinmeister »

Bai shmechere, daca tie ti se pare ca am vorbit din dictionar asta e parerea ta inseamna ca esti un incult, unu de nivelul lui gigi becali. Cat despre misoginism mai asta afla si tu ca nu inseamna nicidecum idiot, imbecil,... sau insiruirea aia de termeni pe care nu am avut rabdare sa o citesc, misogin inseamna ca tu te simti superior femeilor. Pe scurt pentru un incult ca tine misoginism=ura,scarba,superioritatea fata de femei. Cat despre existenta iubirii perfecte eu nu am spus niciodata ca nu exista asa ca nu imi pune vorbe in carca (spate). Si oricine are dreptul sa creada ce vrea, sau tu eshti un imbecil cu dorinte de marire care vrea sa devina cineva prin furt ca mai toti parvenitii de azi? Sa iti si traduc ce am scris? Pe scurt: eshti tembel.
Salut.
imi pare rau ca ti-am raspuns deoarece asta nu e topicul care sa ingaduie astfel de discutii.
PanteraRoz

Post by PanteraRoz »

Bine, hai sa nu mai vb la topicul asta.Bine zici dar.... totusi faza cu format C: la calculatorul tau ramane valabila. Ne mai intalnim.Pa pa
Axime5

eplry or reply

Post by Axime5 »

My lord: mai bine nebunie decat mandrie....... ai sa vezi odata de ce spun asta....but till then sleep well!!!!!!!!! (atunci o sa intelegi si ce e iubirea) :)
marinmeister

Post by marinmeister »

imi place ca multa lume posteaza la topicu asta. Traficul e senzational!!!!!!!!!
Ai ce sa combati....... Mai venitzi si voi cu idei sa le pot contra ca ma plictisecs
User avatar
Sharky
Posts: 1
Joined: 24 Nov 2005 00:03
Clasa: Vizitator
Location: Orastie

Post by Sharky »

[marinmeister]Nu incerca sa convingi o fata ca nu are dreptate sa se increada in iubire adevarata, este imposibil sa o convingi (apropo de asta postam pe alt forum la "Cum poti face un ateu sa creada in Dumnezeu" si cred ca e mare asemanare).

De ce am eu impresia ca in spatele identului tau se regaseste o pubertate fara prea mari evenimente, un copil frustrat ... iar actualmente un tip sters fara personalitate, care traieste prin prisma noii generatii.
Am doar eu impresia sau subiectul ne instiga la o definire a iubirii (dragostei) , care defapt intrebare este mult prea ambigua , fara esenta...

Inafara de un coleg de breasla shi un tip cu convingeri monahalo-masochiste, vad ca nimeni nu dezbate aceast SUBIECT...la care eu ma intreb ca un orishicare ... Eu de ce as face-o?

ma vb ....
KATANA ishinRYU
PanteraRoz

Post by PanteraRoz »

marinmeister wrote:Mai venitzi si voi cu idei sa le pot contra ca ma plictisecs
Propun sa te duci la emisiunea "iarta-ma" de la tvr sau pe unde emite. vrei? :P
Axime5

REEEEEEEE

Post by Axime5 »

Sau poate mai deschide si pantera noastra o carte, din orice domeniu( stie ea de ce).....dupa aia poate ne aduce si ea niste argumente solide.... :wink:
Post Reply