Cum v-ar placea sa se desfasoare orele...?

Locul de intalnire al elevilor CNAV care pot discuta aici tot ce doresc dar fara a iesi din topic.
_fanarapid_

Cum v-ar placea sa se desfasoare orele...?

Post by _fanarapid_ »

Cum vreti sa se desfasoare o ora...ca profesorul sa va capteze atentia(sa fiti atenti la ora) si sa va placa?
mrvulpe

Post by mrvulpe »

Iti raspund doar ca esti cu Rapid. 8)
mrvulpe

Re: Cum v-ar placea sa se desfasoare orele...?

Post by mrvulpe »

_fanarapid_ wrote:Cum vreti sa se desfasoare o ora...ca profesorul sa va capteze atentia(sa fiti atenti la ora) si sa va placa?

Nici un profesor nu-mi poate capta atentia cand sunt in discurs cu fratele meu Stirc.
_fanarapid_

Post by _fanarapid_ »

multumesc! :oops: Da ce ar trebui sa faca profesorul respectiv ca sa nu mai vb tu cu fratele tau Stirc? :D
mrvulpe

Post by mrvulpe »

_fanarapid_ wrote:multumesc! :oops: Da ce ar trebui sa faca profesorul respectiv ca sa nu mai vb tu cu fratele tau Stirc? :D

Din pacate nimic,s-au saturat sa ne dea si note mici ;] draq nici la religie n-am media 10 ;]
_fanarapid_

Post by _fanarapid_ »

Scrieti propunerile pe care le aveti pentru a face orele mai atractive...ca poate, cine stie, le vad profesorii si s-ar putea sa ia in considerare unele sugestii!
YOkozuna

Post by YOkozuna »

Pai depinde ce ore ca de ex. la noi la ora de fizica nu tre sa-ti capteze atentia cu nimik ca stam ca sfinti pe pereti cand zbiara profu,da la orele la care profi sunt mai molesiti(ca sa spun asa) ar trebui sa fie mai mult practici nu sa tot bombaneasca acolo fara nici o noima.
Si faza cu placutu....eu nu cred ca la un elev caruia ii place matematica nu e atent la ore,deci dupa umila mea parere "yo"cred bca depinde si de materie
vyruss

Post by vyruss »

Depinde de materie...
User avatar
L0stS0ul
Posts: 110
Joined: 14 Jan 2005 23:38
Clasa: Vizitator
Location: somewhere...lost in the fog...
Contact:

Post by L0stS0ul »

just one question...la cati elevi le mai place matematica? :lol: :lol: :lol: sa fim seriosi...
"don`t make somebody a priority, when they only make you an option..."
User avatar
PopaDaniel
Posts: 77
Joined: 23 Nov 2004 15:19
Nume: Popa
Prenume: Daniel
Clasa: Profesor

Topic interesant

Post by PopaDaniel »

Un topic foarte interesant. Sper ca cei ce vor scrie aici vor avea idei demne de luat in seama. Daca va fi asa atunci voi recomanda colegilor mei sa viziteze forumul si sa citeasca parerile elevilor.
Forumul are tocmai acest rol (din punctul meu de vedere): de a atrage atentia profesorilor la problemele elevilor, de invata mai multe despre cei pe care-i educam. Pana la urma trebuie sa traim in simbioza: noi, profesorii, nu putem exista fara elevi, iar elevii nu pot exista fara profesori.
^Giulia^

Post by ^Giulia^ »

da...sunt de acord cu d-vs domn' profesor...tocmai din cauza asta am si eu o propunere...
SA NU NE MAI ASCULTATI CAND INTARZIEM !!!!!
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
_fanarapid_

Post by _fanarapid_ »

Ha ha ha...si eu am o propunere...elevii sa-si cumpere ceasuri cu alarma, sa se trezeasca la timp.... :D :roll: :D
^Giulia^

Post by ^Giulia^ »

:D :D :D cred k nu faceai nici o aluzie la mine...nu? :D :D :D
_fanarapid_

Post by _fanarapid_ »

Doamne fereste... :D ...cum poti sa crezi asta?...Ma refeream la o fata bruneta, cu ochii caprui, inalta, o mai cheama si ana... :roll: :D :D
jungleVIP

Post by jungleVIP »

well well..here's a stupid question. nu de alta, da ma indoiesc k vreun prof, in afara de cei de info, citesc ce e pe forumul asta.pai, sa va dau un exemplu(fara a numi pe cineva anume..)la o anumita ora, vine profu/a in cls, face prezenta, si incepe sa dicteze. daca ne explica ceva, sunt folosite exemple din cls si nu tot timpul glumele facute sunt reusite.cand iesim de la ora, nici unu nu stie ce a scris in caiet, plus ca mai e si adormit. mie nu mi se pare a fi asta o ora reusita. nu inveti nimik. asa k sugestia mea e: mai explicati, oameni buni. nu dictati non stop..asta nu e predat. asa pot sa iau si eu acasa o carte si sa copiez tot ce scrie in ea. macar asa as retine mai multe. si ar mai fi ceva..crizele de isterie chiar nu fac orele atractive
Post Reply