Unire Vlaicu-Dr. Aurel Vlad

Locul de intalnire al elevilor CNAV care pot discuta aici tot ce doresc dar fara a iesi din topic.
Post Reply

Sunteti de acord cu unirea celor doua institutii ?

Da
4
27%
Nu
11
73%
 
Total votes: 15

User avatar
PopaDaniel
Posts: 77
Joined: 23 Nov 2004 15:19
Nume: Popa
Prenume: Daniel
Clasa: Profesor

Unire Vlaicu-Dr. Aurel Vlad

Post by PopaDaniel »

Ce parere aveti despre posibila unire dintre Colegiul National "Aurel Vlaicu" si Scoala Generala "Dr. Aurel Vlad"?
dayday
Posts: 2
Joined: 23 Nov 2007 11:19

unire vlaicu-scoala 1

Post by dayday »

cred ca ideea ar trebui dezbatuta in cunostinta de cauza. se pare ca la noi elevii nu stiu nimic despre asta, profesorii destul de putine, asa ca e cam greu sa ai o parere.
User avatar
bismarck
Posts: 137
Joined: 13 Oct 2005 09:42
Clasa: Vizitator
Contact:

Re: unire vlaicu-scoala 1

Post by bismarck »

dayday wrote:cred ca ideea ar trebui dezbatuta in cunostinta de cauza. se pare ca la noi elevii nu stiu nimic despre asta, profesorii destul de putine, asa ca e cam greu sa ai o parere.
Corect, nu cred ca se stiu prea multe despre "unirea" dintre cele doua scoli. Elevii clar nu stiu multe despre subiectul asta si cred ca nici nu sunt interesati de ce se va intampla. Pana la urma totul tine de conducerea celor 2 scoli. Scolile au fost unite intr-un fel sau altul in momentul in care s-a daramat zidul dintre CNAV si Scoala Generala "Dr. Aurel Vlad". (De-aici si marea intrebare: Pentru ce se "inchid" portile in Vlaicu, atata timp cat iesirea se poate face prin spate...).
Adevarul este ca nu se cunosc multe detalii...parerea mea e ca majoritatea profesorii nu ar sti sa ne spuna mai multe.
Parerea mea: De la bun inceput nu mi se pare o idee buna - copiii de la liceu langa cei din generala - dar asta exista si inainte, doar in Vlaicu.....iar la Scoala Generala "Dr. Aurel Vlad" am vazut elevi care mai aveau putin si trebuiau sa fie luati in armata :lol: deci clar nu ar fi o idee buna. Nu stiu...pana la urma intevin multe la mijloc.
unudanutz
Posts: 3
Joined: 09 Oct 2008 22:50

Post by unudanutz »

Parerea mea ca si elev este ca Aurel Vlaicu se poate lauda numai cu numele...de profesori....
User avatar
Uliu
Posts: 14
Joined: 22 Jan 2010 22:58
Nume: OANA
Prenume: Iuliu-Maximilian
Clasa: Vizitator

Re: Unire Vlaicu-Dr. Aurel Vlad

Post by Uliu »

Iata ca istoria ne arata ca se facu si "unire"... un fel de...

Pour les connaisseurs! :oops:
Image
PanteraRoz

Re: Unire Vlaicu-Dr. Aurel Vlad

Post by PanteraRoz »

Deci pana la urma da sau nu?
User avatar
Uliu
Posts: 14
Joined: 22 Jan 2010 22:58
Nume: OANA
Prenume: Iuliu-Maximilian
Clasa: Vizitator

Re: Unire Vlaicu-Dr. Aurel Vlad

Post by Uliu »

Pai cica se facu... dar cu Scoala Generala nr. 2...
Image
Post Reply