Ce parere aveti despre muzica difuzata in pauze in colegiu?

Locul de intalnire al elevilor CNAV care pot discuta aici tot ce doresc dar fara a iesi din topic.
Vampire

Post by Vampire »

Mie imi place PIO -O mie de ganduri si nu o prea aud prin pauze :(
plictisitul

Post by plictisitul »

bah ATB-Ecstasy ii printre putzinele melodii care imi mai plac din ce mai dau ajtia la boxe........ bah nu ma intzelegetzi greshit .... nu toata muzica pusa in pauze ii de rahat ....da' sunt unele melodii care ma skot din sarite...de ex. rahatu ala de la Akcent....aia-i muzica pt RETARDATZI ... sa se puna ceva muzica de caltate ... am vazt pe prima pagina ca zicea careva : "da' ce sa bage elvis sau Beatles?" sau cam asha ceva...... da' ce-i asha rau daca s-ar baga shi asha ceva ....aia ii muzica de calitate...asha ceva nu se mai face....
User avatar
L0stS0ul
Posts: 110
Joined: 14 Jan 2005 23:38
Clasa: Vizitator
Location: somewhere...lost in the fog...
Contact:

Post by L0stS0ul »

stai calm, ca si eu am insistat de mult timp sa nu mai bage rahaturi doar pentru ca sunt in "top" la romani, ca doh`...romanu` tot roman e. crede`ma, eu le`am dus tot felul de muzica, veche, noua, dar faina... dar la ce sa te astepti...daca ei numa 5-10 melodii stiu, numa` alea le baga...da`o`n pu...ii mei de treaba. deja m`am plictisit!!! nu stiu de ce dreq nu iau in considerare propunere aceea : o zi rock, una house, una hip`hop bla bla...
"don`t make somebody a priority, when they only make you an option..."
Vampire

Post by Vampire »

Asa L0stS0ul zi tot ce ai pe suflet :lol:
PanteraRoz

Post by PanteraRoz »

L0stS0ul....ce intelegi tu prin muzica veche :?: :wink:
User avatar
L0stS0ul
Posts: 110
Joined: 14 Jan 2005 23:38
Clasa: Vizitator
Location: somewhere...lost in the fog...
Contact:

Post by L0stS0ul »

nu neaparat oldies...melodii mai vechi, de vreo 2-4 ani(poate si mai vechi), dar care inca plac...
"don`t make somebody a priority, when they only make you an option..."
y0ga

Post by y0ga »

Draga mea Giuly. Prin muzica veche eu inteleg anii '50, '60, '70, maxim '80. Cine crezi ca vrea in scoala asta sa asculte asa ceva? Numeste 20 de oameni si eu pun. Crede-ma ca vine in pauze lumea si cere alea 5-10 piese de care spui tu. De cate ori ai venit sa ceri muzica? Hai in pauze si spui ce vrei si pun, ca eu n-am mai intrat pe forum de 3 luni.
User avatar
L0stS0ul
Posts: 110
Joined: 14 Jan 2005 23:38
Clasa: Vizitator
Location: somewhere...lost in the fog...
Contact:

Post by L0stS0ul »

chiar daca nu vin eu in pauze sa cer muzica, aia nu insemna ca trebuie sa pui in fiecare pauza aceleasi melodii, pt ca daca sunt vreo 4 retardati care altceva nu stiu si nu se mai satura, nu insemna ca esti si tu, sau ca celorlalti le place....lasa ca vin maine sa pui ce muzica vreau eu :D :D :D :D
"don`t make somebody a priority, when they only make you an option..."
User avatar
bismarck
Posts: 137
Joined: 13 Oct 2005 09:42
Clasa: Vizitator
Contact:

Post by bismarck »

Eu am fost in vechea mea scola unul dintre dj, asa ca sustin ceea ce zice yoga , chiar nu poti sa-i multumesti pe toti, cand te trezesti ca vin vreo 10 oameni intr-o singura pauza, fiecare cu cel putin 2 cerinte muzicale :?Iar daca nici nu ai scule e si mai nasol. Intr-o vreme am fost nevoit sa pun muzica cu ajutorul unui magnetofon( antichitate), si chiar nu te mai intereseaza muzica in astfel de conditii pe tine te intereseaza sa MEARGA.E destul de greu, dar eu zic ca atunci cand ati acceptat sa fiti dj ar fi trbuit sa va gandit si la "consecinte".Insa totusi am si eu ceva de reprosat: De cand am venit la scoala( primul an in CNAV) mati omorat cu RAISA in fiecare pauza. Stiu ca e o melodie super, dar daca o sa o aud in fiecare pauza de acum pana la sfarsitul anului o sa innebunesc :evil: In rest nu am nimic de reprosat, cat despre cenzura.... Chiar credeti ca este nevoie?????Eu aveam parte si de cenzura si in astfel de conditii nu poti pune altceva decat Bliss, Blondy, Animal X...........Chiar nu se poate face nimic in felul acesta.
Guest

Post by Guest »

Stop,stop,stop,stop...........DJ AL SCOLII???????????????????????
HAHAHAHA.....dar ce draq mai nou se mixeaza muzika acolo,ca eu nu mai sunt in liceu??? ............DJ deja ma prapadesc de ras:)
:D
Guest

Post by Guest »

Nu va mai numitzi ceva ce nu suntetzi,suna frumos,stiu,dar nu va mai laudati.....cred ca a fi DJ e altceva decat credeti. :) ....nu o luati ca o insulta....desi ma indoiesc......si btw:muzika ar trebuii sa fie toate genurile(aproape) pt ai multumi pe toti....dar normal ca nu ii poti multumi pe toti,din pacate.
User avatar
bismarck
Posts: 137
Joined: 13 Oct 2005 09:42
Clasa: Vizitator
Contact:

Post by bismarck »

Daca ai stii si tu ceva despre ceea ce vorbeam ti-ai fi dat seama ca un MAGNETOFON se poate folosii ca statie :wink: si nu pentru a mixa muzica.
Ai zis ca nu mai esti la liceu.Am o intrebare pt tine( vBx): Tu macar ai trecut de clasa a VIII ,ca sa ajungi la liceu????????
Guest

Post by Guest »

Pt Bismarck:
Voi ati spus ca sunteti/erati DJ,de aceea am intrebat ce draq,se mixeaza acolo muzika,ca stii aia face un DJ,ori creaza propiile sale melodii si le mixeaza,ori mixeaza melodiile altora.Si a pune muzika pe magnetofon sau pe orice alt lucru si sa ii dai mai tare sau mai incet nu cred ca te face DJ,deci cred ca acuma tu trebuie sa iti pui intrebarea:ai gatat a 8a pt a ajunge in liceu? :D
PanteraRoz

Post by PanteraRoz »

Delete
Last edited by PanteraRoz on 03 Mar 2010 03:36, edited 1 time in total.
Guest

Post by Guest »

PanteraRoz:exact,oameni ca yoga si ca bismarck alalalt se cred DJ,de aceea am zis eu ca ce draq se mixeaza in scoala de sunt DJ,deci nu ei ori zis,dar nah sa zici ca esti DJ pt ca pui un cd,ii foarte grav,dar in fine,poate le place sa se laude cu asta,stiu ca suna bine,dar va rog,sa nu devenim penali....la fel ca ala din tifany....daca ala ii dj,atunci cine nu ii? :lol:
Post Reply