Ce parere aveti despre muzica difuzata in pauze in colegiu?

Locul de intalnire al elevilor CNAV care pot discuta aici tot ce doresc dar fara a iesi din topic.
alexandru

Post by alexandru »

acum n-mi dau seama de o melodie anume si chiar daca, altora s-ar putea sa nu le placa dar a fost mishto cand am ascultat Radio 21. Cu o antena mai buna...
User avatar
coracao
Posts: 214
Joined: 19 May 2006 22:47
Clasa: Vizitator
Location: Orastie
Contact:

Post by coracao »

Faza cu Radio 21....am ramas fara un cablu si decat sa fie liniste toata ziua...cred ca a fost mai bine asa!
User avatar
material_girl
Posts: 146
Joined: 04 Oct 2006 18:35
Clasa: Vizitator
Location: somewhere over the rainbow
Contact:

Post by material_girl »

Ok, da ceva mai nou nu ai? Adik am inteles faza cu atb, tiesto, etc., dar mai uita-te si tu prin topurile muzicale de la radio, tv!
I'm not crazy! My reality is just different than yours!
User avatar
coracao
Posts: 214
Joined: 19 May 2006 22:47
Clasa: Vizitator
Location: Orastie
Contact:

Post by coracao »

Pai in primul rand as fii curios sa aflu si eu care e faza cu ATB si Tiesto, ca habar nu am despre ce e vorba.Referitor la muzica...trebuia sa te uiti in RT100 inainte sa faci afirmatii de genul asta....
User avatar
material_girl
Posts: 146
Joined: 04 Oct 2006 18:35
Clasa: Vizitator
Location: somewhere over the rainbow
Contact:

Post by material_girl »

pai parca erau preferatii tai (dar nu tot ce iti place tie place neaparat si celorlalti). care RT100? cel de acum trei luni? :twisted:
I'm not crazy! My reality is just different than yours!
User avatar
coracao
Posts: 214
Joined: 19 May 2006 22:47
Clasa: Vizitator
Location: Orastie
Contact:

Post by coracao »

De fapt doar Tiesto ii unul dintre Dj care imi plac...Daca tu ai auzit in anul acesta scolar Tiesto in scoala........inseaman ca ascultai singura la CD-player nu in difuzoarele scolii.RT100 Editia 551:
tw lw status dif nw artist melodie cat
1 6 Crestere 5 10 MORANDI A la lujeba 9240
2 2 Stationare 5 CLEOPATRA STRATAN Ghita
3 8 Crestere 5 13 SERGIO MENDES ft. BLACK EYED PEAS
4 1 Coborare 3 16 DJ PROJECT Inca o noapte
5 3 Coborare 2 12 3REI SUD EST Iubire
6 5 Coborare 1 23 BOB SINCLAR ft. STEVE EDWARDS World hold on (Children of the sky)
7 4 Coborare 3 13 CORINA Quieres una aventura
8 9 Crestere 1 15 SISTEM Never
9 18 Crestere 9 29 THE PUSSYCAT DOLLS Buttons
10 7 Coborare 3 17 JUANES A Dios le pido
11 20 Crestere 9 13 DJ ANDI & AIDA 4 the 1st Time
Ca sa te conving, iata ultima editie si fa comparatie cu ce auzi la scoala si...o sa vezi ca e tot aia!!!Primele 11 locuri ajung ?????????
Vampire

Post by Vampire »

hey!coracao nu mai fi asa rautacius...uite eu spun ca muzica e ok...doar daca nu s'ar mai baga aceleasi melodi pauza de pauza...fara suparare dar m-am saturat de unele mel :lol:
User avatar
coracao
Posts: 214
Joined: 19 May 2006 22:47
Clasa: Vizitator
Location: Orastie
Contact:

Post by coracao »

PS: in nici o zii nu am pus aceeasi melodie de 2 ori pt ca si mie mi se pare stresanta chestia...exemplu: Raisa anul trecut...
User avatar
material_girl
Posts: 146
Joined: 04 Oct 2006 18:35
Clasa: Vizitator
Location: somewhere over the rainbow
Contact:

Post by material_girl »

auzi coracao, nu te supara, dar muzica pusa in pauze anul trecut era mult mai frumoasa chiar daca uneori se repetau melodiile. cat despre topurile tale mai incearca si tu ceva strain. iti vand un pont: uita-te pe mtv la trl.
I'm not crazy! My reality is just different than yours!
User avatar
coracao
Posts: 214
Joined: 19 May 2006 22:47
Clasa: Vizitator
Location: Orastie
Contact:

Post by coracao »

Sincer, cred ca daca o sa pun asa ceva o sa trebuiasca sa inchid usa...dar o sa incerc.....
User avatar
alinusha
Posts: 7
Joined: 25 Oct 2006 12:34

Post by alinusha »

mai,faza cu muzica e relativa.....depinde d gusturi....mie in general imi place muzica kre este pusa in pauze........intradevar cateodata mai chixeaza si dj....ata ete....sugestia mea:ar trebui sa fie melodii mai energice,cat mai putina muzica lenta si sa s satisfaca toate gusturile :)
User avatar
bismarck
Posts: 137
Joined: 13 Oct 2005 09:42
Clasa: Vizitator
Contact:

Post by bismarck »

alinusha, ai dreptate, depinde de gusturi si fiecare vrea altceva...asa niciodata nu o sa reuseasca sa-i multumeasca pe toti. Eu m-am saturat de discutia asta....Degeaba se incearca ..... degeaba se pun melodiile din topuri...nu are rost ! nu o sa-i multumesti pe toti, coracao....ce-i drept, asc cum zice alinusha mai dai si tu "cu bata in balta" cum se zice pe romaneste, dar pui de obicei muzica buna. Parerea mea, prea mult house...si nu house cat remixuri. E scoala...pune melodii mai vechi, "Lasa-ma papa la mare" si sa vezi cum sar toti de bucurie. Asta e.....si daca vrei sa te iei dupa un top, lasa RT100 deoparte...deja ceri prea mult.....ia o revista...un Bravo, ceva si ia topul de acolo...O sa fie mai multa lume fericita.
Si faza nasoala e ca in curte nici nu se aude bine....boxele de afara au decedat...
Deci....zic eu renunta la mixuri, cu toate ca mie chiar imi plac unele si nu am treaba cu ceea ce pui in pauza, dar renunta, asa e mai bine.
Ca ultima melodie pune pentur mine macar o data
Sash - Megamix 2000, macar primele 2 minute din melodie :)
_fanarapid_

Post by _fanarapid_ »

Foarte tare...mai ales ca e Dj Coracao...:))....
User avatar
coracao
Posts: 214
Joined: 19 May 2006 22:47
Clasa: Vizitator
Location: Orastie
Contact:

Post by coracao »

Oare as putea obtine fonduri sa duc boxele din curtea scolii la reparat???
Post Reply